آرامش به بازار بازگشت

بی بدیل پرداز: رئیس اتحادیه لوازم صوتی، تصویری و موبایل اظهار داشت: شرایط بازار تهران و خیابان جمهوری به دور از اعتراض و هرج و مرج است و دستگاه های نظارتی با عنایت به نرخ ارز دریافتی شركت های واردكننده بر قیمت عرضه آن ها نظارت خواهند داشت.
آرامش به بازار بازگشت

ابراهیم درستی در گفت وگو با ایسنا اضافه كرد: بعضی از افراد كه در بازار بیشتر نقش دلال را ایفا می كنند دست به اعتراضاتی زدند كه در كنار آن ها بعضی از كسبه با عنایت به شرایط اقتصادی و نارضایتی های خود، حاضر شدند.

او ادامه داد: واحدهای صنفی واقع در منطقه سبزه میدان، بازار بزرگ و خیابان جمهوری كه در ابتدای روز بسته بودند به ادامه فعالیت خود پرداختند و فردا واحدهای صنفی به صورت كامل باز خواهند بود و به فعالیت صنفی می پردازند.

درستی تصریح كرد: شركت هایی كه در چند وقت اخیر كالا به خصوص تلفن همراه را با ارز ۴۲۰۰ تومانی به كشور وارد كرده اند موظف خواهند بود كالا را با محاسبه سود منطقی و نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی در بازار عرضه كنند.

وی اضافه كرد: واحدهای صنفی مرتكب گرانفروشی نشده اند و تنها محصول را با عنایت به قیمت عرضه شده از جانب شركت وارد كننده و توزیع به مشتریان عرضه می كنند.

رئیس اتحادیه لوازم صوتی، تصویری و موبایل با اشاره به جلسه روزجاری با وزیر صنعت، معدن و تجارت، تصریح كرد: روسای اتحادیه صنفی در روزجاری با وزیر صنعت، معدن و تجارت جلسه ای در ارتباط با حل مشكلات كسبه داشتند كه قرار بر آن شد تا وزیر با مذاكره با دولت شرایط مناسبی را برای فعالان صنفی و مردم فراهم نمایند.

او در پاسخ به این سوال كه آیا با عنایت به نظارت های اخیر در خصوص عرضه محصول با نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی، قیمت كالاهای وارداتی به خصوص تلفن همراه كاهش خواهد یافت؟ بیان كرد: تلفن همراه بعنوان یك كالای لوكس نیست و درحال حاضر یكی از اقلام سبد خانوار به حساب می آید و با عنایت به لیست شركت هایی كه ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت كرده اند، قیمت محصولات از جانب دستگاه های نظارتی در سطح بازار و عمده فروشی بررسی خواهد شد.

درستی تصریح كرد: در روزجاری قیمت عرضه محصولات سه شركت از لیست عرضه شده از جانب وزارت ارتباطات مورد بررسی قرار گرفته و در ایام آینده قیمت عرضه محصول مابقی شركت ها هم بررسی خواهد شد.
همینطور علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: از روز گذشته تابحال در جلسات متعددی شركت و مشكلات كسبه را رسیدگی كردیم. امروز عصر بازار به حالت عادی خود بازگشته و كسبه مغازه های خویش را باز كردند.
وی با اشاره به اینكه از فردا هم بازار در حالت عادی خود فعال است، اظهار نمود: برپایه جلسات متعددی كه با مسئولان مختلف همچون وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتیم مقرر شد به مشكلات كسبه رسیدگی شود كه امیدواریم هرچه سریع تر مشكلات آنها حل شود.
وی تصریح كرد: اصناف همواره پای نظام و كشور ایستاده اند و همكاری خویش را با دولت برای حل مشكلات موجود در بازار ادامه می دهند.
زمان: 13:00:44
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4587
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تلفن همراه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل