تولید دوربین های حفاظتی هوشمند با قابلیت تشخیص اسلحه

دستاورد دانش بنیان ها؛
به گزارش بی بدیل پرداز، متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید نسل جدیدی از دوربین های حفاظتی شده است که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی در هر لحظه زاویه دید دوربین را مورد بررسی قرار داده است.
تولید دوربین های حفاظتی هوشمند با قابلیت تشخیص اسلحه

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید نسل جدیدی از دوربین های حفاظتی است که با بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی در هر لحظه زاویه دید دوربین را مورد بررسی قرار داده و خدماتی مانند تشخیص حضور انسان، شناسایی چهره، پلاک خوان و تشخیص اسلحه را برای کاربران فراهم می آورد.
محمد ابراهیم آباد، مدیرعامل مجموعه نوآوران هوشمند بینا در پاسخ به سوالی در مورد محصولات دانش بنیان تولیدی این شرکت و کاربرد آنها اظهار داشت: ما با عنوان گروه دانش بنیان نوآوران هوشمند بینا، مجموعه ای از متخصصان در حوزه های الکترونیک، نرم افزار، امنیت، توسعه دهندگان نرم افزارهای با معماری توزیع شده و هوش مصنوعی هستیم که تلاشمان در تولید محصولات و خدمات فناورانه و بروز در دنیا بر پایه معماری اینترنت اشیا است. به واسطه نبود یک زیرساخت نرم افزاری توزیع شده و یکپارچه در شبکه های داخل کشور و به منظور پیاده سازی و عرضه محصولات و خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا، مجموعه بینا از اواخر دهه ۹۰، طراحی و ساخت فریم و رک نرم افزاری با قابلیت توزیع شدگی در سطوح مختلف همچون لاجیک، پایگاه داده، توزیع فایل، داده های اشتراکی و اطلاع رسانی را در دستور کار خود قرار داد تا با استفاده از تجربیات پیشین و دانش روز دنیا، تولید یک بستر کاملا بومی سازی شده و بی نیاز از پلت فرم های جهانی را به سر انجام برساند.
وی اضافه کرد: دوربین هوشمند بینا نسل جدیدی از دوربین های حفاظتی است که با بهره گیری از تکنولوژی هوش مصنوعی در هر لحظه زاویه دید دوربین را مورد بررسی قرار داده و خدماتی مانند تشخیص حضور انسان، شناسایی چهره، پلاک خوان و تشخیص اسلحه را برای کاربران فراهم می آورد. دوربین هوشمند بینا تمامی این خدمات را بر بستر اینترنت اشیا و نرم افزار تلفن همراه بینا در دسترس کاربران قرار می دهد و کاربران در هر جای دنیا می توانند از راه نرم افزار بینا از تمام وقایع مشاهده شده در دوربین به صورت آنی آگاه شوند.
ابراهیم آباد، مشاهده رویدادهای پیشین در هر نقطه از جهان، امنیت ذخیره سازی تصاویر و فایل های ویدئو با رمزنگاری نامتقارن، پخش زنده امن با کمترین تأخیر زمانی و کلید یکبار مصرف، اعلام اخطار در صورت سرقت یا از کار افتادن دوربین به کاربر، ثبت و نگهداری رویدادها در اینترنت تا ۵۰۰ مگابایت به صورت مجانی و مادام العمر، اعلام هشدارها به صورت پیامک در صورت نیاز و استفاده از زیرساخت نرم افزاری توزیع شده و سرویس دهی ۲۴ ساعته را از خصوصیت های دوربین هوشمند تولیدی عنوان و اشاره کرد: اعلام اخطار فوری بر روی نرم افزار تلفن همراه در صورت تشخیص انسان و چهره، پلاک خوان، اسلحه و آتش، عدم احتیاج به پرداخت شارژ ماهیانه و سالیانه، دارا بودن تمام خصوصیت های هوشمند بر روی یک دوربین، نصب آسان و بدون احتیاج به DVR و ذخیره سازی ویدیوها بر روی حافظه داخلی، قیمت اقتصادی و عدم احتیاج به خرید نرم افزار و سخت افزار دیگر غیر از دوربین و پایداری سرویس دهی و دریافت پوش نوتیفیکیشن در شرایط اختلالات یا قطعی ناگهانی اینترنت بین الملل از مزایای دوربین هوشمند ایرانی نسبت به نمونه های خارجی است.
وی در مورد میزان امنیت دوربین های هوشمند بینا اظهار داشت: استفاده از رمزنگاری نامتقارن جهت امنیت اطلاعات تصاویر و رویدادها، ذخیره سازی ویدیوها بر روی حافظه داخلی دوربین به وسیله کلید عمومی / خصوصی، غیر قابل استفاده بودن دوربین برای سارق در صورت سرقت، پروتکل ارتباطی امن و غیرقابل نفوذ و پخش زنده تصاویر به صورت امن / رمزنگاری شده با کلید یکبار مصرف از تدابیر امنیتی در نظر گرفته شده در این دوربین هاست.
ابراهیم آباد اضافه کرد: از آنجائیکه تمام دوربین های مداربسته کنونی از برندهای خارجی هستند، سرورهای آنها خارج از ایران است و در صورت احتیاج به پردازش اطلاعات تصویری کاربرانی که از این محصول استفاده می نمایند، می بایست تصاویر ابتدا به خارج از ایران رفته و پس از آنجا ارسال شود تا بتوانند از خروجی ها بهره گیرند. در فرآیند پردازش هم حتما باید سروری داشته باشند که این پردازش را انجام دهد. این در حالیست که تمام پردازش ها در دوربین ایرانی در خود دوربین به انجام می رسد.

زمان: 12:38:42
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 345
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل