اخطار به هوادارن گوشی های ال جی

مهلت رجیستری به پایان رسید
به گزارش بی بدیل پرداز فاز اجرایی رجیستری از فردا شنبه ۲۸ بهمن برای برند ال جی آغاز می شود؛ ازاین رو كسانی كه قصد خرید این گوشی را دارند، باید مراحل ثبت و فعال سازی آن را انجام دهند تا بتوانند از خدمات شبكه تلفن همراه برای این گوشی استفاده كنند.
اخطار به هوادارن گوشی های ال جی

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، با آغاز فاز اجرایی رجیستری، در مرحله اول ابتدا گوشیهای شركت اپل و در مرحله بعدی گوشیهای گوگل، بلك بری و موتورولا بعنوان برندهای مشمول طرح معرفی گشتند و سپس كمیته رجیستری ۱۴ بهمن ماه، «ال جی» را بعنوان برند بعدی اعلام نمود كه طبق اظهار نظر مسئولان، از ۲۸ بهمن ماه مشمول اعمال سیاست های رجیستری می گردد و در نهایت هم عنوان شد تا آخر سال هیچ برند و مدلی از طرح خارج نخواهد بود.

اگرچه انتظار می رفت یكی از گوشیهای سامسونگ و هوآوی كه كاربران بیشتری دارند در این مرحله مشمول رجیستری شوند، حمید دهقانی نیا - مدیركل اداره فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز - درباره چرایی انتخاب برند ال جی برای اعمال سیاست های رجیستری توضیح داد: ال جی در بازار ایران درصد خیلی بزرگی از سهم بازار را در اختیار ندارد اما با عنایت به اینكه واردات رسمی این برند به نسبت بیشتر است، انتخاب آن فرصتی به مردم و فعالان عرصه موبایل بود تا بتوانند خویش را با طرح تطبیق دهند.

فرصت دو هفته ای به جای یك ماه

همچنین برای برندهای دیگر كه پیش از ال جی مشمول رجیستری شده بودند، مدتی یك ماهه تعیین شده بود، اما حسین فلاح جوشقانی - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی- درباره تغییر زمان بندی به دو هفته، اظهار داشت: نشان هایی كه پیش از این مشمول طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم كارت قرار گرفته اند، از نظر تعداد، سهم زیادی در بازار نداشتند اما لازم بود پیش از اعلام سایر نشان ها كه سهم بیشتری در بازار گوشی تلفن همراه دارند، درباره فرایندهای فعال سازی و انتقال مالكیت در سامانه مربوط به این طرح اطلاع رسانی كافی به مردم انجام می شد؛ فاصله زمانی دو هفته ای برای مشمول شدن نشان جدید هم به منظور ارائه اطلاعات مورد نیاز به مردم پیش بینی شده و این فرایندها در جهت حفظ حقوق مشتركین و جلوگیری از فروش گوشیهای قاچاق به جای گوشیهای قانونی به مردم است.

پیش از این كاربران هنگام خرید گوشی تلفن همراه مشمول طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم كارت، با شماره گیری كد دستوری #۷۷۷۷* شناسه بین المللی (IMEI) گوشی را استعلام می كردند و اگر پاسخ آن مثبت بود با اطمینان از قاچاق نبودن گوشی، آن را خریداری می كردند. هم اكنون هم كاربران هنگام خرید گوشی باید حتماً دقت كنند كه علاوه بر استعلام IMEI، روی جعبه یا كارت گارانتی كد فعال سازی گوشی درج شده باشد و درصورت نبودن كد فعال سازی از خرید گوشی خودداری كنند.

گوشی تان را حتما در شبكه فعال كنید

فرایند دیگری كه خریداران باید انجام دهند، فعال سازی گوشی است كه برای انجام آن باید در سامانه #۷۷۷۷* گزینه دوم با عنوان «فعال سازی» را انتخاب كرده و به ترتیب شناسه IMEI گوشی و شماره سیم كارتی كه از آن برروی این گوشی استفاده خواهد شد و كد فعال سازی را وارد كنند. بعد از آن كاربر پیغامی را با این مضمون كه در حال فعال سازی چه نوع گوشی با چه مشخصاتی است دریافت می كند كه درصورت تایید كاربر گوشی در شبكه برای وی فعال می گردد.

تمامی فروشندگان گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم كارت موظف می باشند فرایندهای ثبت و فعال سازی را در قالب بروشور و تراكت در فروشگاه های خود اطلاع رسانی كنند. گوشیها و تجهیزاتی كه پیش از این در شبكه فعال بوده اند، مشمول این طرح نمی شوند و طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم كارت صرفاً برای نشان گوشیها و تجهیزات دارای سیم كارتی است كه بعد از اعلام طرح از جانب كاربران خریداری می شوند. 

زمان: 14:46:02
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4702
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل