اینستاگرام در حال آزمایش دو قابلیت جدید و كاربردی

بی بدیل پرداز: هم اكنون شبكه اجتماعی اینستاگرام به دنبال اضافه كردن دو قابلیت جدید و كاربردی ارسال پیام های متنی در قسمت استوری و حفظ بیشتر حریم شخصی كاربران است.
اینستاگرام در حال آزمایش دو قابلیت جدید و كاربردی
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت the verge، اینستاگرام كه یك شبكه اجتماعی محبوب و پرطرفدار است، اخیرا در حال آزمایش قابلیت جدیدی است كه به كاربران امكان می دهد پیام های فقط متنی را هم در بخش استوری این شبكه اجتماعی ارسال و مشاهده كنند.
اگرچه خبر اضافه شدن این قابلیت جدید به اینستاگرام توسط بعضی از كاربران ژاپنی به گوش رسیده بود اما حالا گزارش های دیگری از اروپا هم به دست ما رسیده است كه نشان داده است اینستاگرام در حال گسترش و افزایش تعداد محدود كاربرانی است كه پیشتر برایشان این قابلیت جدید به صورت آزمایشی در دسترس بود.

این خصوصیت و قابلیت جدید هم همانند خیلی از گزینه های پیش روی كاربران در بخش استوری همانند بومرنگ، پخش زنده (لایو) و غیره در قسمت پایین استوری های اینستاگرام قرار خواهد گرفت كه بعد از انتخاب این گزینه، كاربران قادر خواهند بود متن مورد نظر خویش را نوشته و از سایر امكانات تغییر رنگ و اندازه و سایز فونت بكاربرده شده و همینطور تغییر رنگ پشت زمینه و افزودن برچسب و استیكر هم بهره مند شوند.

در اصل می توان گفت این قابلیت هم تفاوت چندانی با سایر قابلیت های پیشین استوری های اینستاگرام نخواهد داشت و تنها به كاربرانی كه علاقمند به درج مطلب متنی هستند این اجازه را می دهد تا بجای نوشتن صرفا چند كلمه برروی عكس، متن مورد نظر خویش را نوشته و منتشر كنند.

هنوز مشخص نشده است كه شبكه اجتماعی اینستاگرام دقیقا چه زمانی قابلیت مذكور را در دسترس عموم مردم و كاربران در سراسر جهان قرار خواهد داد.

بر اساس گزارشی كه وب سایت WaBetaInfo منتشر نموده است، اینستاگرام در حال آزمایش یك قابلیت دیگر و جذاب است كه به كاربران امكان می دهد تا هنگامی كه كاربر دیگری از استوری آنها اسكرین شات (عكس) می گیرد و آن را در گوشی خود ذخیره می كند، از این اتفاق با استفاده از یك نوتیفیكیشن یا اعلان اینستاگرام آگاه شوند.

این بدان معناست كه وقتی كه شما از روی استوری دیگران اسكرین شات یا عكس می گیرید، اینستاگرام به منظور حفظ حریم شخصی و خصوصی افراد به شما با استفاده از ظاهر شدن یك پیام این اخطار را می دهد كه كاربر مورد نظر از این عمل شما آگاه خواهد شد.

این امر می تواند در حفظ اطلاعات خصوصی و حریم شخصی كاربران در فضای مجازی شبكه اجتماعی اینستاگرام كمك بسزایی كند و انتظار می رود كاربران بسیاری در سراسر جهان بعد از آنكه این قابلیت جدید با موفقیت آزمایش شود و در دسترس عموم كاربران قرار بگیرد، استقبال بی نظیری به عمل بیاورند.
زمان: 14:56:06
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4264
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل