وظیفه وزارت ارتباطات، کمک به کسب وکارها برای ارائه خدمات بهتر است

در بزرگداشت روز ملی فناوری اطلاعات مطرح شد؛
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه های این وزارتخانه را برای ایجاد تحول در اقتصاد دیجیتال اعلام نمود و اظهار داشت: وظیفه وزارت ارتباطات تسهیل گری و کمک به کسب وکارها است تا در راه رشد قرار بگیرند و خدمات بهتری به مردم عرضه کنند.
وظیفه وزارت ارتباطات، کمک به کسب وکارها برای ارائه خدمات بهتر است
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، محمدامین آقامیری، امروز در مراسم گرامیداشت روز فناوری اطلاعات که توسط سازمان نظام صنفی کامپیوتری استان تهران برگزار شد، اظهار نمود: گام سوم اقتصاد دیجیتال، هوشمندسازی و تحول دیجیتال است. تعدادی از دستگاهها در راه این گام هستند و برخی هنوز تحول دیجیتال را شروع نکرده اند. علاوه بر بخش هسته و حوزه پلت فرم ها، تمام صنایع باید به حوزه تحول دیجیتال بپیوندند. این یک برنامه قطعی و جدی برای ورود کشور به حوزه جدید و فناوری های تازه است.
وی اشاره کرد: اقتصاد دیجیتال باید در چند سال آینده فضای کل کشور را دست بگیرد. ما امروزه مشکلاتی داریم که باید کنار یکدیگر آنها را حل نماییم. دارایی های دیجیتالی و قانون گذاری در این عرصه جزو مسائل جدی است که باید بتوانیم با کمک نظام صنفی و نیازمندی هایی که از طرف اعضای این صنف اعلام می شود، مشکلات موجود را حل نماییم.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در سال ۱۴۰۱ ورود نخستین مجموعه استارتاپی کشور به حوزه بورس رقم خورد و امیدواریم در آینده نزدیک نیز شاهد ورود درصد قابل توجهی از استارت آپ ها به بورس باشیم تا بتوانند کشور را در راه دیجیتالی شدن همراهی کنند. وزارت ارتباطات در صدد است چهار برنامه را در این عرصه نهایی کنند.
آقامیری درباره برنامه هایی که وزارت ارتباطات برای سوق دادن، شرکت های توانمند در این عرصه به سمت رفع نیازمندی های کشور اظهار داشت: بخش دیگر مربوط به حوزه صادرات است که باید برنامه ای برای اتصال استارت آپ ها به بازار جهانی داشته باشیم تا مشکلات کسب وکارها دراین زمینه حل شود. تعدادی از استارت آپ ها در جریان برنامه صادرات هستند و الان با آنها درحال همکاری هستیم تا نخستین برنامه صادراتی را هفته آتی در مسافرت وزیر ارتباطات به روسیه انجام بدهیم.
وی افزود: برنامه بعدی حوزه ای است که بیشتر کسب وکارها از آن به عنوان نیازمندی یاد می کنند، نداشتن نیروی کار ماهر است. برای حل این مسئله آموزش پایه و تخصصی برنامه ای است که با همکاری شرکت های فعال در این عرصه فعالیت دارند کار را پیش می بریم و دست هر مجموعه ای که قصد همراهی دراین زمینه دارد را به گرمی می فشاریم.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه برنامه دیگر وزارت ارتباطات، تحول دیجیتال است، اشاره کرد: باید تحول دیجیتال را در تمام کشور پیش ببریم. وزارت ارتباطات وظیفه خودرا تسهیل گری و کمک به کسب وکارها می داند تا آنها رشد کرده و خدمات بهتری به مردم عرضه کنند. کسب وکارها، وزارت ارتباطات را در کنار خود ببینند و به عنوان عضوی از تیم خود روی ما حساب کنند.
در این مراسم همین طور حسین اسلامی -رئیس نظام صنفی کامپیوتری استان تهران- درباره مشکلاتی که صنف فناوری با آن روبه رو است، اظهار داشت: یکی از کارهای مهمی که باید در زمینه فناوری اطلاعات صورت گیرد، منصوب کردن افراد در حد مدیرعامل در دستگاه های اجرائی است. باید در دستگاهها فردی در قامت معاون وزیر داشته باشیم که ادبیات اقتصاد دیجیتال را بفهمد و بتواند در این عرصه همکاری بهتری را رقم بزند.
وی ادامه داد: مشکلات اصلی صنف فناوری اطلاعات، بر دوش وزارت ارتباطات نیست. زمانی که پای مسائلی مانند بیمه، بهداشت، تجهیزات، ثبت سفارش و مسائلی از این دست به میان می آید باید وزارت اقتصاد، رفاه، بهداشت و گمرک ورود کنند. صنف فناوری اطلاعات به تعامل و همراهی تمام دستگاه های اجرائی نیاز دارند. نیاز دیگر حوزه فناوری اطلاعات مربوط به قوه قضاییه است. به این شکل که اگر زمانی نیاز بود درباره شرکت های دانش بنیان حکمی صادر کنند، قبل از آن به مشاوران فعال در این عرصه مراجعه نموده و از آنها کمک بگیرند.
رییس نظام صنفی کامپیوتری استان تهران اشاره کرد: از مجلس شورای اسلامی نیز خواهش می نماییم پیش از نهایی کردن طرح و موضوعات مختلفی که در مجلس مطرح می شود، با اعضای صنف فناوری صحبت کرده و نظرات آنها را جویا شوند.زمان: 16:03:51
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 399
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل