ساخت ابزارهای سنجش پارامترهای صنعتی ایران

به گزارش بی بدیل پرداز، شرکتی دانش بنیان با تولید انواع ملزومات ابزار دقیق، نیاز کشور را تأمین کرد و ایران به فهرست کشورهای صادرکننده این ابزارها پیوست.
ساخت ابزارهای سنجش پارامترهای صنعتی ایران

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک شرکت دانش بنیان از سال ۷۴ فعالیت فناورانه خودرا در عرصه تولید انواع ملزومات ابزار دقیق شروع کرد. محصولاتی در زمینه اندازه گیری فشار، سطح، دما، جریان و غیره که همه با دانش بومی طراحی و تولید شده اند. این مجموعه فناور تولیدات خودرا در اختیار صنایع مختلف قرار داد تا آنها نیاز خودرا از بازار داخلی با قیمت و کیفیت مطلوب تامین کنند.
ابزار دقیق وسایلی هستند که برای سنجش و کنترل فشار، دما، دبی، سطح و غیره به کار می روند. این ادوات را به صورتی زیرساخت یک سیستم کنترل و اتوماسیون می دانند که وظیفه اندازه گیری، انتقال، نمایش، ثبت و کنترل پارامترهای مهم فیزیکی را در فرآیند های صنعتی به شکلی دقیق بر عهده دارند.
اکثر این محصولات در صنایع نفت و گاز، واحدهای شیمیایی و پتروشیمی، صنایع معدنی، صنایع دریایی و غیردریایی، واحدهای محیط زیستی، ساخت و ساز واحدهای صنعتی و غیره به کار می روند. این محصولات با هدف کاهش خطا در این صنایع کاربرد دارند. این ابزارها بسیار دقیق هستند و نتیجه خروجی آنها دارای کمترین خطا است.
حسین مقدسی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه فعالیت این مجموعه فناور به تنوع سبد محصولات ابزار دقیق در کشور منجر گردیده است، اظهار داشت: از سال ۸۰ به بعد ایران از واردات ملزومات ابزار دقیق بی نیاز شد. این محصولات به سبب کیفیت بالا به کشورهای عربی صادر می شود.
وی اضافه کرد: شرکت ما، المنت های اندازه گیری جریان، گیج اندازه گیری سطح، گیج اندازه گیری فشار، ترموول و حسگرهای اندازه گیری دما، محصولات پایش خوردگی و خیلی از تولیدات دیگر را در دسته محصولات دانش بنیان ثبت کرده است.
به گفته این فعال فناور، فشارسنج های عقربه ای، انواع دیافراگم سیل، اندازه گیری دمای چندنقطه ای، اندازه گیری دمای سطح لوله، انواع دماسنج های عقربه ای و غیره همچون این ابزارهای تولیدی است. همه این محصولات در صنایع محتلف، بروز خطا را بسیار کم می کنند.
وی افزود: امروز محصولات ما در سکوهای نفتی کشورهای اقیانوس هند تا برونئی نصب هستند و در سطح بین المللی شناخته شده اند و با برندهای مطرح جهان رقابت می کنند.
 

زمان: 23:48:14
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 403
امتیاز: 0.0
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل