ربات ها 85 میلیون شغل را نابود می كنند

تا ۵ سال آینده؛
بی بدیل پرداز: طبق تحقیقی جدید تا 5 سال آینده ربات ها 85 میلیون شغل را در جهان نابود می كنند.
ربات ها 85 میلیون شغل را نابود می كنند

به گزارش خبرگزار ی مهر به نقل از رویترز، بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد(WEF)، همزمان با تغییراتی که در نتیجه شیوع کووید ۱۹ در جهان ایجاد شده، طی ۵ سال آینده ربات ها انبوهی از مشاغل در کسب وکارهای متوسط و بزرگ را نابود می کنند.
تحقیقی میان ۳۰۰ شرکت جهانی نشان داد از هر ۵ مدیر ارشد اجرائی، ۴ نفر برنامه های خود برای دیجیتالیزه کرده و فعالیت ها و استفاده از تکنولوژی های جدید را سرعت بخشیده اند.
مدیرعامل این بنیاد اقتصادی می گوید: کووید ۱۹ سبب شده عصر جدید مربوط به اشتغال زودتر از موعد آغاز شود.
این تحقیق نشان داد طی ۵ سال آینده ربات ها ۸۵ میلیون شغل را از بین می برند. همین طور حدود نیمی از کارگرانی که تا ۵ سال آینده مشاغل خودرا حفظ می کنند باید مهارت های جدید بیاموزند. همین طور تا ۲۰۲۵ میلادی کارفرمایان کار را بطور مساوی میان انسان و ماشین تقسیم می کنند.
در کل ایجاد شغل در حال کاهش است و از طرف دیگر نابودی مشاغل سرعت گرفته برای اینکه شرکت های سراسر دنیا بجای نیروی انسانی از فناوری جهت بررسی اطلاعات ورودی، حسابداری و وظایف اداری استفاده می نمایند.
خبر خوب آنکه بیش از ۹۷ میلیون شغل در بخش های مختلف اقتصادی مانند هوش مصنوعی و تولید محتوا به وجود می آیند.
همچنین تقاضا برای کارگران در مشاغل اقتصادی حافظ محیط زیست و پست های شغلی نوین در مهندسی، ابر رایانشی و توسعه محصول رشد می کنند.
حدود ۴۳ درصد کسب و کارهایی که در این تحقیق شرکت کردند به سبب یکپارچگی فناوری نیروی کار خودرا کم می کنند، ۴۱ درصد تصمیم دارند پیمانکاران خودرا گسترش دهند و ۳۴ درصد مشغول برنامه ریزی برای بسط نیروی کار به سبب یکپارچگی با فناوری هستند.


منبع:

زمان: 20:36:42
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1179
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل