اطلاعات تازه ناسا از مریخ لرزه های سیاره سرخ

ثبت داده های لرزه نگاری سیاره مریخ توسط ناسا به محققان امكان داده تا در مورد ماهیت این سیاره بررسی های دقیق تری انجام دهند.
اطلاعات تازه ناسا از مریخ لرزه های سیاره سرخ

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از اسلش گیر، این کار با استفاده از لرزه نگاری های اینسایت ناسا که با استفاده از مریخ نوردها به این سیاره منتقل شده، صورت می گیرد.
ناسا برای نخستین بار توانسته اطلاعاتی کلیدی از عمق ناسا و لرزش های این سیاره جمع آوری کند و امیدوار است از این طریق دریابد مریخ چگونه شکل گرفته و چه تحولات زمین شناسی را پشت سر گذاشته است.
لرزه نگارهای اینسایت به محققان امکان می دهند دریابند مدل سازی های آنها در مورد مریخ لرزه ها تا چه حد صحیح بوده است. این سیستم از فوریه تا سپتامبر ۲۰۱۹ بیشتر از ۱۷۰ لرزش را در سیاره مریخ ثبت کرده است.
محققان با بررسی این اطلاعات قادر به شناسایی مواد تشکیل دهنده لایه های مختلف داخلی سیاره مریخ خواهند بود. تحقیقات صورت گرفته تاکنون نشان داده است میزان لرزش های مریخ کمتر از زمین است و تنوع مواد معدنی در عمق ۱۱۰۰ تا ۱۱۷۰ کیلومتری مریخ قبل توجه است.
همچنین برآورد می شود ضخامت لایه گوشته مریخ که در نهایت به هسته این سیاره منتهی می شود حدود ۸۰ کیلومتر باشد. این لایه در عمق ۱۵۲۰ کیلومتری مریخ قرار دارد.


منبع:

زمان: 23:12:56
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1402
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل