لزوم اختصاص نیم درصد از منابع بودجه عمومی به صندوق نوآوری

عضو كمیسیون آموزش مطرح كرد؛
بی بدیل پرداز: نایب رییس كمیسیون آموزش مجلس به اختصاص سالانه نیم درصد از منابع بودجه عمومی به صندوق نوآوری و شكوفایی تاكید نمود.
لزوم اختصاص نیم درصد از منابع بودجه عمومی به صندوق نوآوری

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، محمد وحیدی، نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی درباره جلسه اخیر کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با رئیس و اعضای هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی درباره ارزیابی عملکرد این صندوق در دوره جدید استقرار هیات عامل اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی ظرفیت خوبی است که برپایه قانون بوجود آمده است. این صندوق رویکرد مطلوبی در پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان داشته است. سال جاری هم در بحران کرونا اقدامات خوبی از جانب این صندوق صورت گرفت.
وی اضافه کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی با پشتیبانی از تولیدکنندگان اقلام در رابطه با پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا این امکان را فراهم نمود که خیلی از تجهیزات مورد نیاز در حوزه درمانی و بهداشتی در کشور مانند تجهیزات اتاق عمل، بیهوشی، ونتیلاتور، ماسک و... تولید شود.
نایب رئیس اول کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با تاکید بر اینکه این کمیسیون نگاه مثبتی به عملکرد این صندوق دارد تا از ظرفیت های این صندوق جهت راه اندازی شرکت های دانش بنیان استانی هم استفاده شود، تصریح کرد: در پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان در سرتاسر کشور باید به نقطه ای برسیم که همه استان های کشور فرصت پشتیبانی از این شرکت ها و تجاری سازی ایده ها را داشته باشند.
وحیدی با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در عرضه خدمات به شرکت های دانش بنیان و لزوم افزایش سرمایه این صندوق تصریح کرد: باید این سرمایه افزایش پیدا کند و از سویی هم برپایه قانون دولت مکلف شده است سالانه نیم درصد از منابع بودجه عمومی خویش را به صندوق نوآوری اختصاص دهد، اما در این فاصله فقط کمتر سه هزار میلیارد تومان سرمایه آن تأمین شده است، یعنی عملا آنرا نپرداخته و این سبب عقب ماندن ظرفیت کاری صندوق می شود؛ آن هم در مجموعه ای که می تواند اقتصاد دانش بنیان را در کشور متحول کند.
وی با اشاره به اینکه تابحال سرمایه مورد نیاز صندوق نوآوری تأمین نشده است، در مورد برنامه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس برای اختصاص منابع مناسب و بودجه به صندوق نوآوری اظهار داشت: ما در این راستا مکاتباتی با دولت برای تأمین بودجه مورد نیاز صندوق نوآوری انجام خواهیم داد، چونکه امروز ظرفیت بسیار کارآمدی در حوزه دانش بنیان به وجود آمده و ما امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم به ثمر بنشیند.
نماینده مردم بجنورد در مجلس تصریح کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی ظرفیت خوبی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان است و می تواند در تحقق شعار سال جاری که جهش تولید است، کمک رسان باشد و با پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان جهش تولید را رقم بزند.


منبع:

زمان: 14:04:26
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2022
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آموزش , ارزیابی , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل