واكسن كووید ۱۹ تا اواسط مرداد در دسترس قرار می گیرد

برگزیده جایزه مصطفی(ص):
به گزارش بی بدیل پرداز برگزیده جایزه مصطفی(ص)  2019 اظهار داشت: تا اواسط مرداد (پایان جولای)، واكسن كووید 19 در دسترس خواهد بود.
واكسن كووید ۱۹ تا اواسط مرداد در دسترس قرار می گیرد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از مهر، اوگور شاهین، برگزیده سومین دوره جایزه مصطفی(ص) در نشست تبادل تجربیات علم و فناوری جایزه مصطفی که امروز به صورت آنلاین انجام شد درباب واکسن ویروس کرونا اظهار داشت: این واکسن برای مبارزه با کووید ۱۹ در حال گسترش است برای اینکه تعداد افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند، هر روز افزایش می یابند.
وی با اعلان اینکه این بیماری برای ما یک چالش شمرده می شود، اضافه کرد: پیش بینی می نماییم که کرونا حداقل تا دو سال آینده پیش روی ما باشد و تنها راه پیشگیری آن واکسن است.
اوگور شاهین با اشاره به واکسنی که با همکاری دو شرکت در حال توسعه است، اظهار داشت: آنتی ژنی که از ویروس می آید را کد گذاری و فرموله کردیم تا به بدن انسان تزریق نماییم. واکسن می تواند به صورت تزریق عضلانی باشد. خاصیت این واکسن، امکان تولید سریع آن است و می تواند بعنوان چاره ای برای این بیماری باشد.
برگزیده جایزه مصطفی با تاکید بر اینکه واکسن ها بسیار ایمونولوژیک هستند و عوارض جانبی چندانی نیز ندارند، اشاره کرد: روش بعدی ما برای طراحی واکسن استفاده از مقیاس های کوچک و اختصاصی برای طراحی است برای اینکه بعنوان آنتی ژن می توانند سلول های ایمنی را فعال کنند.
در دسترس بودن واکسن در مردادماه
وی با تاکید بر اینکه در اوایل مرداد امسال این واکسن در دسترس خواهد بود، بیان کرد: ما در نظر داریم این واکسن را گسترش دهیم و هم اکنون با دو شرکت برای توسعه آن در حال همکاری هستیم که یک شرکت در چین است و واکسن را توسعه خواهد داد.
اوگور شاهین درباب زمانبندی تولید این واکسن اظهار داشت: ما تولید این واکسن را آغاز نموده ایم، این واکسن جهت دسترسی میلیاردها انسان است؛ در تلاش هستیم این واکسن در مقیاس کلان تری تولید شود.
وی با اعلان اینکه اگر واکسن موفقیت آمیزی باشد می توانیم دوزهای بیشتری تولید نماییم، اظهار داشت: اگر بتوانیم واکسنی داشته باشیم، مقدار یک کیلو از آن برای صد میلیون نفر است که تولید آن یک ماه زمان لازم دارد اما اگر دوز پایینتر باشد، می توانیم به افراد بیشتری خدمت رسانی نماییم.
وی اشاره کرد: ما بسیار مشتاقیم واکسنی تولید نماییم که در دسترس همه کشورها باشد؛ براین اساس با سازمان های مختلفی همچون سازمان بهداشت جهانی صحبت هایی شده است که این واکسن رایگان در دسترس همه باشد.


منبع:

زمان: 22:55:05
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2148
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آنلاین , تولید , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل