رتبه سایت های روسی توسط گوگل كاهش یافت

به گزارش بی بدیل پرداز سایت های خبری روسی به اقدام شركت آلفابت برای كاهش عمدی رتبه بندی این سایت ها در گوگل اعتراض كردند.
رتبه سایت های روسی توسط گوگل كاهش یافت

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت the verge، اریك اشمیت – مدیر عامل شركت آلفابت شركت مادر گوگل – چندی پیش از احتمال كاهش و نزول عمدی رتبه بندی بعضی از سایت های وابسته به دولت روسیه نظیر سایت های خبری اسپوتنیك و راشا تودی اخطار داده بود.
با انتشار این خبر، شمار زیادی از مدیران عامل و سایت های خبری مشهور روسی با ارسال نامه و بیانیه هایی خواهان توضیح و تشریح علت این مورد شده اند.
بسیاری از مدیران عامل سایت های خبری روسی در كنار تحلیلگران بر این باورند كه این اقدام گوگل علیه سایت های روسی بسیار تبعیض آمیز و غیر اخلاقی بوده و آلفابت ( گوگل ) باید سریعا سیاست ها و تصمیم خود در این خصوص را تغییر دهد.
اریك اشمیت در بیانیه خود اعلام نموده است كه علت این اقدام، تبلیغات بیش از اندازه سایت های خبری راشا تودی و اسپوتنیك است و در این مرحله تصمیمی برای ممنوعیت كامل حضور این دو سایت خبری در سرویس های مختلف گوگل اتخاذ نشده است.
در طول یك سال گذشته، موج حملات به كشور روسیه از جانب مقامات دولتی ایالات متحده آمریكا شدت گرفته است و بارها روسیه و افراد وابسته به این كشور را به انتشار اخبار سیاسی كذب و تبلیغات نامناسب و نژادپرستانه و همینطور مداخله گری در امور سیاسی ایالات متحده آمریكا متهم كرده اند.
این در حالیست كه روسیه تمامی این اتهامات را رد كرده و آنها را كاملا بی اساس خوانده است.
مقامات دولتی شركت های تكنولوژی مستقر در آمریكا نظیر فیس بوك، توییتر و گوگل را هم مجبور كرده اند تا به همكاری با مقامات دولتی آمریكا علیه روسیه بپردازند. به عنوان مثال، شبكه اجتماعی توییتر هم در ماه گذشته مانع فعالیت خبرگزاری روسی در پلت فرم خود شد.
هم اكنون به نظر می رسد نوبت به گوگل رسیده تا بتواند با استفاده از اهرم فشار، خواسته مقامات دولتی آمریكا را عملی و اجرایی سازد و بدین منظور تلاش دارد تا رنكینگ و رتبه بندی این سایت های خبری مشهور روسی را كاهش بدهد.


 

زمان: 13:17:40
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4623
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: توییتر , سایت , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل