ارزان ترین و گران ترین اینترنت همراه جهانبعلاوه جایگاه ایران

بی بدیل پرداز: اخیرا لیستی از كشورهای جهان كه ارزان ترین اینترنت همراه (موبایل دیتا) را به كاربران و شهروندان خود ارائه می دهند، ارائه و انتشار یافته است.
ارزان ترین و گران ترین اینترنت همراه جهانبعلاوه جایگاه ایران
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، تازه ترین آمار و گزارش های انتشار یافته از طرف كارشناسان فعال در مؤسسه Cable از آن حكایت می كند كه میانگین قیمت جهانی ارائه اینترنت همراه یا موبایل دیتا ۸.۵۳ دلار به ازای دانلود یك گیگابایت است.
در بین كشورهای موجود در فهرستی كه در زیر مشاهده می كنید، زیمبابوه با متوسط قیمت ۷۵.۲۰ دلار به ازای دانلود هر یك گیگابایت داده، گران ترین اینترنت همراه یا موبایل دیتا را در جهان به كاربرانش ارائه می دهد و هند نیز با متوسط قیمت ۰.۲۶ دلار به ازای هر یك گیگابایت داده، ارزان ترین قیمت اینترنت همراه را به شهروندان و كاربرانش ارائه می دهد.
طبق وب سایت atlasandboots، در مجموع می توان گفت خیلی از كشورهای آسیایی بجز تایوان، چین و كره جنوبی توانسته اند در بین ارائه دهندگان ارزان قیمت ترین اینترنت همراه جهان جای بگیرند.
ارزان قیمت ترین اینترنت همراه در بین كشورهای اروپایی به فنلاند متعلق می باشد كه به ازای هر یك گیگابایت بطور متوسط ۱.۱۶ دلار از كاربران و مشتركان موبایل دریافت می شود.
ایالات متحده آمریكا یكی از كشورهای جهان است كه با دریافت ۱۲.۳۷ دلار به ازای هر یك گیگابایت از طرف كاربران، در بین گران فروش ترین ارائه دهنده اینترنت همراه و موبایل دیتا جای گرفته است.
در بین كشورهای اروپای شرقی نیز لهستان با دریافت متوسط ۱.۳۲ دلار در هر گیگابایت ارزان ترین اینترنت همراه را ارائه می دهد.
قاره آفریقا نیز كه میزبان كشورهای ارائه دهنده اینترنت همراه ارزان و گران قیمت است، در كشورهایی همچون روآندا، سودان و جمهوری دموكراتیك كنگو قیمت بسته های اینترنتی آنها كمتر از یك دلار است و در بعضی دیگر از كشورها همچون زیمبابوه، گینه و سن هلنا برای هر یك گیگابایت بالغ بر ۵۰ دلار دریافت می كنند.
برمبنای آمارهای انتشار یافته توسط این مؤسسه تحقیقاتی فعال در حوزه شبكه های اینترنت در جهان، ۲۰ كشور زیر به ترتیب ارائه دهنده ارزان قیمت ترین اینترنت همراه و موبایل دیتا در جهان به شمار می روند:
۱. هند
۲. قرقیزستان
۳. قزاقستان
۴. اوكراین
۵. سودان
۶. سریلانكا
۷. مغولستان
۸. میانمار
۹. كنگو
۱۰. رژیم صهیونیستی
۱۱. روسیه
۱۲. بنگلادش
۱۳. فنلاند
۱۴. مالزی
۱۵. موناكو
۱۶. اندونزی
۱۷. بوتان
۱۸. ایران
۱۹. ویتنام
۲۰. لهستان
طبق اطلاعات ارائه شده در جدول های ارائه شده در این گزارش، متوسط قیمت اینترنت همراه در ایران به ازای هر گیگابایت ۱.۲۸ دلار است كه باعث شده است ایران در جایگاه هجدهم این جدول جای بگیرد.
البته كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری بر این باورند از آنجایی كه ارزش ارزهای محلی در كشورهای مختلف در مقابل دلار بسیار متفاوت می باشد، این مقایسه بر پایه و اساس دلار نمی تواند چندان درست و قابل قیاس باشد چونكه امكان دارد خریداری بسته های اینترنتی در این كشورها با عنایت به سرعت شبكه اینترنت، خدمات مربوطه، وضعیت اقتصادی، تورم و میزان درآمد ماهانه آنها میزان بالایی محسوب شود و در واقع صرفه اقتصادی چندانی برای كاربران نداشته باشد.
منبع:

زمان: 13:51:48
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4358
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل