رمز عبور تمامی حساب های كاربری خودرا تغییر دهید

بعد سرقت یا گم شدن گوشی
بی بدیل پرداز: كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری سفارش كرده اند كه كاربران پس از سرقت یا گم كردن گوشی خود، باید هرچه سریع تر رمز عبور همه اكانت و حساب های كاربری خودرا تغییر دهند.
رمز عبور تمامی حساب های كاربری خودرا تغییر دهید
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، این روزها یكی از بزرگترین ترس های زندگی كاربران گوشی همراه، گم شدن یا سرقت گوشی هایشان است چونكه آنها بر این باورند تمامی اطلاعات ارزشمندشان به یكجا با هم از بین خواهد رفت و متحمل خسارات مادی و معنوی بسیاری خواهند شد.
لحظه ای كه متوجه می شوید گوشی هوشمندتان دیگر در جیب یا كیفتان وجود ندارد و هرچه با شماره تماس خود اهتمام می كنید آنرا در اطرافتان بیابید، موفق نمی شوید، برای هر كسی بسیار ناخوشایند و آزاردهنده است اما خیلی از ما در جوامع شلوغ و پرهیاهوی امروزی آنرا تجربه كرده و یا تجربه خواهیم كرد.
بهرحال اطلاع از مجموعه اقدامات مهمی كه می تواند پس از سرقت یا گم شدن گوشی همراه، از گسترش خسارات و لطمه های وارده جلوگیری كرده و به حفظ حریم شخصی و امنیت و اطلاعات خصوصی و مالی كمك نماید، برای تمامی كاربران گوشیهای هوشمند بسیار لازم است.
بدین سبب یكی از مهم ترین اقداماتی كه همواره كارشناسان به كاربرانی كه موبایل خودرا گم كرده اند، آن است كه بعد از آنكه از سرقت یا گم شدن گوشی خود اطمینان حاصل كردند، باید بلافاصله كلمات عبور، رمز و پسورد های تمامی حساب های كاربری در شبكه های اجتماعی و اپلیكیشن هایی را كه از آن استفاده می نمایند تغییر دهند چونكه حتی اگر سارقان هیچ سیم كارتی در گوشی مسروقه نیانداخته و به منظور پیشگیری از ردیابی آنرا روشن نكنند، قادر خواهند بود با اتصال به اینترنت وای فای، از حساب های كاربری شما كه به صورت پیش فرض بر روی گوشی باز و قابل استفاده بوده اند، سو استفاده كنند.
دسترسی آزادانه آنها به حساب های كاربری و اطلاعات شخصی گوشی شما همچون اكانت اینستاگرام می تواند تا حد زیادی حریم خصوصی كاربران را به مخاطره انداخته و حفاظت از اطلاعات شخصی و محرمانه آنها را به چالش بكشاند و این در حالیست كه بدون آنكه شما از دسترسی دیگران و افراد غریبه به اطلاعات شخصی و محرمانه خود باخبر باشید، اتفاق می افتد.
بدین سبب از دسترس خارج كردن به موقع و سریع حساب های كاربری گوشی توسط كاربران می تواند از دسترسی خودكار و بی دردسر سارقان و افراد غریبه به اكانت ها و اطلاعات خصوصی شما جلوگیری كند. بدین سبب یادتان باشد باید بلافاصله رمز تمامی شبكه های اجتماعی و پیام رسان های مورد استفاده خود همچون فیسبوك، توئیتر، اینستاگرام، تلگرام، واتس اپ و غیره را تغییر دهید.

زمان: 16:02:54
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4323
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل