آماری از ریشه دواندن نسل سه و چهار در اینترنت پهن باند

بی بدیل پرداز: درحالی كه اینترنت ثابت در سال های گذشته نتوانسته به توسعه ی لازم برسد، نسل های سه و چهار اینترنت رو به رشد هستند و هم اكنون بیشتر از ۸۰ درصد كاربران اینترنت پهن باند، از اینترنت نسل سه و چهار استفاده می نمایند.
آماری از ریشه دواندن نسل سه و چهار در اینترنت پهن باند

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، هم اكنون، انواع سرویس های موجود اینترنت در ایران، به سبب داشتن خاصیت های متمایز از هم، برای كاربران با شرایط مكانی و موقعیتی متفاوت نمایش می شود. سرویس های پرسرعت فراهم شده از سرویس های ثابت تا نقطه به نقطه و درنهایت همراه را شامل می شوند كه هر سرویس باز در خود دارای انواع مختلفی سرویس های متمایز از هم است كه كاربران اینترنتی بسته به شرایط و نیاز خود می توانند مناسب ترین سرویس را انتخاب كنند.

مقایسه فناوری های دسترسی به اینترنت پهن باند

یكی از انواع اینترنت پرسرعت، اینترنت ثابت است كه اینترنت های ADSL، VDSL و FTTX را شامل می شود؛ این دسته به یك مكان مشخص و محدوده جغرافیایی خاص یا بستر فیزیكی محدود هستند و خارج از این محدوده ی مشخص، امكان استفاده از این سرویس وجود ندارد. اینترنت ADSL جزو قدیمی ترین سرویس های اینترنت در جهان است كه با استفاده از خطوط تلفن ثابت و بدون ایجاد مزاحمت برای تماسهای صوتی، اطلاعات را از مراكز مخابراتی به روی مودم می آورد و قابلیت سرعت دانلود تا ۲۴ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود تا دو مگابیت را دارد. اینترنت VDSL هم از دیگر انواع DSL است كه البته سرعت دانلود و آپلود بیش تری دارد.

یكی دیگر از انواع اینترنت پرسرعت، سرویس های ثابت بی سیم است كه انواع ADSL، TD-LTE، وایمكس و اینترنت نقطه به نقطه بی سیم را شامل می شود. این دسته از سرویس ها همان اینترنت پرسرعت ثابت هستند، با این تفاوت كه در همان حوزه مكانی قابلیت اتصال بی سیم را دارند و هم چنین امكان اتصال چند دستگاه، به صورت همزمان را فراهم می كنند. هم چنین اینترنت TD-LTE حداكثر سرعت آزمایشگاهی ۱۱۰ مگابیت بر ثانیه را دارد و حداكثر سرعت عملیاتی آن هم، ۴۰ مگابیت بر ثانیه برآورد شده است.

بر اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در كنار سرویس های اینترنت ثابت، اینترنت همراه می باشد كه در سال های گذشته در مقایسه با اینترنت ثابت، رشد بیش تری داشته و در مواردی حتی سرعت بیش تری نمایش می دهد. این سرویس ها، قابلیت استفاده در تمامی نقاط تحت پوشش اپراتور خودرا دارند، اما به دلایلی هم چون دوری از شبكه پوشش شهری اپراتور خود ثبات قطعی سرعت و كیفیت سرویس وجود ندارد. خدمات این سرویس های همراه روی گوشیهای تلفن همراه یا سایر تجهیزات سیم كارت خور مانند تبلت ها قابل دریافت است و خدماتی از قبیل اینترنت نسل دو، نسل سه و چهار نمایش می دهد.در حال حاضر بنظر می رسد با گذشت زمان، اینترنت نسل های سه و چهار اینترنتی در مقایسه با دیگر انواع اینترنت، رشد بیش تری دارند. همانطور كه از سال ۱۳۹۵ استفاده از اینترنت پهن باند DSL و TD-LTE كاهش یافته و اینترنت نسل سه و چهار از ۷۸ درصد در سال ۹۵، به ۸۲ درصد پارسال و الان به ۸۴ درصد رسیده است.
زمان: 22:31:23
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3802
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل