رشد چشم گیر حملات فیشینگی در آینده

بی بدیل پرداز: تحلیلگران و كارشناسان آگهی داده اند كه حملات فیشینگی در سال های آینده به شدت افزایش پیدا خواهدنمود و كاربران زیادی را با مشكل مواجه خواهد ساخت.
رشد چشم گیر حملات فیشینگی در آینده
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، واژه فیشینگ یا Phishing كه مختصرا از عبارت Password Harvesting Fishing به معنای "به دست آوردن رمز عبور بوسیله طعمه" به دست آمده و ساخته شده است، یكی از حملات سایبری شناخته شده مبتنی بر مهندسی اجتماعی است كه با فریب دادن كاربران موردنظر اطلاعات محرمانه و خصوصی آنها همچون رمز عبور، اطلاعات حساب بانكی، اطلاعات شخصی و محتوای به اشتراك گذاشته شده آنها در شبكه های اجتماعی را به دست می آورند.
پیش تر كارشناسان برآورد و اعلام نموده بودند كه مجرمان سایبری در تلاشند با استفاده از حملات فیشینگ و سایبری به حساب های كاربری افراد و قربانیان موردنظر خود نفوذ و دسترسی پیدا كنند و بدین ترتیب قادر خواهند بود كه اطلاعات موردنیاز خودرا به دست بیاورند. حالا تازه ترین گزارش های انتشار یافته در وب سایت زد دی نت، از آن حكایت می كند كه حملات فیشینگ از سایر حملات سایبری و بدافزاری بیشتر خواهد شد و لطمه و صدمات بیشتری را به كاربران خواهد زد به گونه ای كه حجم زیادی از اطلاعات شخصی و هویتی مربوط به آنها ربوده خواهد شد.
برخلاف سایر حملات سایبری كه توسط هكرها و مجرمان سایبری و یا بهره گیری از لطمه پذیری های موجود در نرم افزار یا سخت افزار دستگاه های الكترونیكی مربوطه، حملات فیشینگ توسط خود كاربر قربانی صورت می پذیرد، چراكه هكرها، كاربران را فریب داده تا با دست خودشان اطلاعات موردنظر هكرها را تقدیم آنها كنند.
حملات فیشینگ یكی از متداول ترین و آسان ترین روش های سرقت اطلاعات شخصی، مالی و حریم خصوصی كاربران در فضای مجازی است.زمان: 15:00:54
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4173
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل