نقض حریم خصوصی كاربران توییتر توسط یك باگ نرم افزاری

بی بدیل پرداز: توییتر اخیرا اعتراف كرده كه وجود یك باگ نرم افزاری در پلتفرم اندرویدی این اپلیكیشن باعث شده است كه توییت های كاربران از سال ۲۰۱۴ تابحال در معرض دید عموم كاربران قرار بگیرد.
نقض حریم خصوصی كاربران توییتر توسط یك باگ نرم افزاری

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، توییتر كه یكی از محبوب ترین شبكه های اجتماعی در جهان به حساب می آید، به نظر می آید كه همچون سایر شبكه های اجتماعی با مشكلات و چالش های امنیتی جدیدی روبرو شده است كه امنیت حریم خصوصی و اطلاعات شخصی كاربران توییتری را از نظر كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری به شدت زیر سوال برده است.

توییتر اخیرا اعتراف و اعلام نموده است كه یك باگ و مشكل نرم افزاری در پلت فرم نسخه اندرویدی این اپلیكیشن وجود داشته كه اطلاعات، پیام و توییت های انتشار یافته از طرف كاربران را به نمایش عموم گذاشته است.

به گفته توییتر، این مشكل نرم افزاری در اپلیكیشن توییتر از سال ۲۰۱۴ میلادی تابحال وجود داشته و آن دسته از پیام و توییت هایی را كه كاربران اندرویدی به صورت خصوصی و تنها برای دوستان خود منتشر نموده بودند، را باز به صورت عمومی نمایش داده است.

بر اساس گزارش وب سایت سی نت، این شبكه اجتماعی پس از آنكه خیل عظیمی از كاربران معترض و ناراضی گزارشهای متعددی را از این مشكل منتشر نمودند، اعلام نمود كه آنرا در تاریخ ۱۴ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی برطرف كرده و سپس گزارشی از حل مشكل مذكور را در بخش Help Center خود باز منتشر نمود.

البته لازم به ذكر است كه این مشكل برای آن دسته از كاربرانی كه از نسخه های دیگر توییتر همچون نسخه ویندوز و آی او اس استفاده می كردند، وجود نداشته و تنها كاربران نسخه اندرویدی اپلیكیشن توییتر را درگیر خود كرده است.

توییتر در تازه ترین بیانیه و پیامی كه منتشر نموده است از تمامی كاربران اندرویدی و بویژه آنهایی كه با چنین مشكلی دست و پنجه نرم كرده اند، درخواست و به آنها سفارش كرده كه به منظور حفاظت از حریم خصوصی و امنیت توییت های شخصی خود باری دیگر به تنظیمات مربوط به «محافظت از توییت های شما» رفته و آنرا فعالسازی كنند.مترجم: شیما قاسمی

دبیر خبر: مجید معتمدی


زمان: 14:55:25
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4006
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل