كارت های ملی هوشمند نقص فنی دارند

در استونی اتفاق افتاد
به گزارش بی بدیل پرداز دولت كشور استونی تحت تاثیر نقص و مشكل امنیتی مجبور شد كارت های ملی هوشمند مردم را غیر فعال نماید.
كارت های ملی هوشمند نقص فنی دارند

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت engadget، مردم كشور استونی واقع در شرق اروپا كه برای انجام امور روزانه و كاری خیلی از جمله كارهای بانكی، احراز هویت، بانكداری آنلاین و اینترنتی، رای دادن، سفر و جابجایی در فرودگاه و غیره از این كارت های ملی هوشمند استفاده می كنند، هم اكنون با مشكل پیش آمده و غیر فعال شدن كارت ها، بسیار شاكی هستند و از مسئولان دولتی خود انتظار دارند هر چه سریعتر به مرتفع ساختن این مشكل بپردازند. چون كه به قول آنها، انجام خیلی از كارها كه به كارت ملی هوشمندشان وابسته است، دشوار و غیر ممكن شده است.

بر اساس گزارش های انتشار یافته، یك حفره امنیتی در تراشه داخل این كارت های ملی هوشمند كشف شده است كه به سرقت بردن اطلاعات شخصی و خصوصی را برای مجرمان سایبری ممكن می سازد. تابحال بالغ بر ۷۶۰ هزار كارت ملی هوشمند در كشور استونی برای كاربران و شهروندان این كشور صادر شده است و این مشكل مذكور، حدود نیمی از كل تعداد كارت های ملی كشور استونی را شامل می گردد.

با توجه به اینكه احتمال پیش آمدن این مشكل در سایر كارت های ملی هم وجود دارد، مسئولان مربوطه در استونی همه كارت های ملی هوشمند صادر شده مردم را غیر فعال و مسدود كرده است. ازاین رو مردم این كشور باید به دفاتر معین شده رجوع كرده و به دنبال مرتفع ساختن مشكل خود باشند و همین امر هم باعث نارضایتی و شكایت شهروندان شده است.

بر اساس اعلام دولت این كشور، كارت های ملی صادر شده از ماه اكتبر سال ۲۰۱۴ تا ماه اكتبر سال ۲۰۱۷ دارای چنین مشكلی بوده و باید بروز رسانی شده و مشكلشان برطرف شود. 

زمان: 19:18:17
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4763
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: هوشمندسازی , وبسایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل