افزایش نگرانی از محتوای خشونت آمیز شبكه های اجتماعی

بی بدیل پرداز: خیلی از روانشناسان و جامعه شناسان از شبكه های اجتماعی اینستاگرام و تامبلر درخواست كرده اند كه نظارت بیش تری برروی محتوای خشونت آمیز پلتفرم خود داشته باشند.
افزایش نگرانی از محتوای خشونت آمیز شبكه های اجتماعی
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت تلگراف، طی چند سال اخیر با عنایت به اتفاقات متعددی كه در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی رخ داده است، فشارهای بیش تری برروی شبكه های اجتماعی همچون فیسبوك، اینستاگرام، گوگل، توییتر، یوتیوب و تامبلر وارد شده است تا با حذف محتوای نامناسب، غیراخلاقی و خشونت آمیز به پاك سازی و شفافیت پلتفرم خود كمك كرده و از خیلی از مشكلات و چالش های اجتماعی ممكن جلوگیری نمایند.

حالا اخیرا خیل عظیمی از جامعه روان شناسان و جامعه شناسان فعال در زمینه علم و فناوری از هجوم محتوای «خشونت ضد خود» در شبكه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و تامبلر (Tumblr) انتقاد كرده و به شدت ابراز نگرانی كرده اند.

آن ها بر این باورند كه خیلی از این پست های به اشتراك گذاشته شده می تواند كارها و رفتارهای خشونت بار و صدمه رسانی به بدن را در افراد و مخاطبان شبكه های اجتماعی تقویت كند و این در نوجوانان و كودكان ناآگاه كه خیلی زودتر از بزرگسالان و افراد بالغ و عاقل فریب می خورند، احتمال بیش تری خواهد داشت.

البته این شبكه های اجتماعی هم در پاسخ به نگرانی این دسته از فعالان اجتماعی، تابحال تلاش های بسیاری را درمورد حذف محتوای خشونت آمیز نظیر آموزش خودكشی، صدمه رساندن به اعضای مختلف بدن، نحوه تولید زخم برروی بدن و... از پلتفرم خود كرده اند، به گونه ای كه از فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی برای تشخیص هوشمندانه و سریع محتوا و پست های این چنینی بهره برده اند تا رضایت این دسته از كاربران و فعالان اجتماعی نگران را به خود جلب كنند و به عبارتی دیگر، وظیفه و مسئولیت سنگین اجتماعی و مدنی خویش را هم ادا كنند.

تصاویری كه این روان شناسان در نامه درخواست خود آورده بودند، نشان دهنده یك فیلم و پست كوتاه درباره تیغ های مختلف برای صدمه رساندن به بدن بوده است.
زمان: 13:32:54
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4417
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اینستاگرام , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل