نخستین لپ تاپ دنیا چه شكلی بود؟، عكس

بی بدیل پرداز نخستین لپ تاپ دنیا چه شكلی بود؟، عكس
نخستین لپ تاپ دنیا چه شكلی بود؟، عكس
لپ تاپ به سیستم هایی قابل حمل با ابعادی بین 9.8 اینچ تا 4.18 اینچ اطلاق می گردد كه بسته به قیمت، سایز آن هم متغیر است در واقع این سیستم برای افرادی در نظر گرفته شده است كه با هزینه ای كم تر تمایل دارند سیستم كامپیوتر ابتدایی داشته باشند. اما پیش از خرید لپ تاپ یا هر وسیله دیگری شاید كنجكاو باشید كه این محصول در ابتدا چه شكلی بوده و چگونه تولید شده است؛ جهت آشنایی شما با "اولین لپ تاپ دنیا" مقاله ای را آماده كرده ایم، با ما همراه باشید و مطالب زیر را بخوانید. نام نخستین لپ تاپ دنیا چیست و چه كسی مخترع آن بوده است؟
اولین لپ تاپ دنیا با نام osborne1 و قیمت 1795 دلار است. مخترع این لپ تاپ آدام اوسبرن در سال 1981 میلادی این لپ تاپ را اختراع كرد و تحویل جامعه تكنولوژی داد. آدام اوسبرن متولد 6 مارس سال 1939 است كه متاسفانه در 18 مارس 2003 فوت كرده است.وی دانشمندی از كشور ایالات متحده آمریكا بود. نخستین لپ تاپ دنیا یعنی osborne1 دارای چندین نرم افزار بسیار پیشرفته و پرارزش بود كه قیمت آن ها 1500 دلار برآورد شد در حالیكه قیمت نخستین لپ تاپ دنیا بر حسب پوند 1300 پوند بود. اولین لپ تاپ دنیا شامل چه مشخصاتی است؟
اولین لپ تاپ دنیا یعنی osborne1 دارای نمایشگری كوچكی بود كه بر روی آن قرار گرفته بود؛ صفحه نمایش آن 5 اینچی بوده و درایوهای دوگانه 5.25اینچی داشت كه در آن زمان بسیار معروف و مشهور شده بوده وقابل توجه افراد بسیاری قرار گرفته بود. وزن آن حدود 10 كیلوگرم بود كه به علت سنگینی بیش از اندازه به آن چمدان می گفتند. شركت تولید كننده این لپ تاپ، Osbornecomputers در واقع یك انتشاراتی كتاب بود و هزینه تولید آن حدود 1800 دلار برآورد شد كه بعد ها سبب ور شكستگی این شركت شد. دومین لپ تاپ دنیا كدام می باشد؟
برخی افراد osborne1 را بعنوان نخستین لپ تاپ دنیا معرفی می كنند اما برخی دیگر، اپسون HX-20را بعنوان نخستین لپ تاپ دنیا معرفی می كنند ولی به احتمال زیاد اپسون HX-20 دومین لپ تاپ در دنیاست كه یك پرینتر در كنار خود داشته است و این لپ تاپ یك پردازشگر 614 كیلو هرتزی، 16 كیلوبایت رم و درایور فلاپی و یك پخش كننده كاست های میكرو كه برای ذخیره اطلاعات است، دارا بود. می توان اظهار داشت كه این لپ تاپ توسط مجله بیزنس ویك بعنوان چهارمین انقلابگر در صنعت كامپیوتر های خانگی انتخاب شده است. نخستین لپ تاپ دنیا در گذر زمان چه تغییراتی كرد؟
پس از لپ تاپ های نام برده شده در بالا، لپ تاپ دیگری به نام داینابوك ساخته شد كه این لپ تاپ گرچه نخستین لپ تاپ دنیا نبود اما باز هم مشخصات مشابه زیادی به آن داشت. داینابوك به اندازه یك دفترچه یادداشت قادر بود تمام اطلاعات شخصی فرد را در خود ذخیره كند؛ سازنده این لپ تاپ ( داینابوك) شخصی به نام آلن كای از شركت زیراكس بود. سیستمی كه پس از داینابوك، وارد بازار های جهانی شد، IBM5100 بود كه توسط شركت IBM ساخته شد و این سیستم قادر بود تا 64 كیلو بایت بهینه سازی شود. مزایای لپ تاپ نسبت به كامپیوتر در چیست؟
انسان ها با مشاهده مزیت های لپ تاپ، بیشتر قدر دان مخترع نخستین لپ تاپ دنیا می شوند هرچند وقتی نخستین لپ تاپ دنیا اختراع شد تمامی مزیت های زیر را دارا نبود اما با این با حال با گذر زمان به شكل امروزی رسیده است. از مزیت های لپ تاپ می توان به موارد زیر اشاره كرد:
اصلی ترین مزیت لپ تاپ ها قابلیت حمل آسان آن ها می باشد.
لپ تاپ ها جای بسیار كمتری را نسبت به كامپیوتر اشغال می كنند.
نصب خیلی از نرم افزار های پیشرفته بر روی لپ تاپ ها هم امكان دارد و می توان خیلی آسان نصب كرد. اولین لپ تاپ دنیا چه شكلی بود؟ معایب نخستین لپ تاپ دنیا و لپ تاپ های امروزی چیست؟
لپ تاپ علاوه بر این كه مزیت های زیادی دارد اما با این وجود معایب زیادی را هم دارد كه این معایب از ساخت نخستین لپ تاپ دنیا وجود دارند. از معایب لپ تاپ می توان به موارد زیر اشاره كرد: به دلیل قابل حمل بودن به راحتی قابل سرقت می باشد.
شارژ باتری لپ تاپ محدود است.
لپ تاپ قابلیت تغییر پردازشگر مركزی و كارت گرافیك و غیره ندارد.
لپ تاپ ها با وجود معایب زیادی كه دارند اما به دلیل داشتن مزایای بیشتری نسبت به معایب آن ها بیشتر از كامپیوتر فروش دارند. 2323

زمان: 13:11:16
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 5115
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل