حمله سایبری به ۲ بانك بزرگ كانادا

بی بدیل پرداز: مقامات دو بانك بزرگ در كانادا تائید كردند اطلاعات نزدیك به 90 هزار مشتری در یك حمله سایبری بی سابقه به سرقت رفته است.
حمله سایبری به ۲ بانك بزرگ كانادا

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از خبر آنلاین، دو قربانی اصلی در نخستین حمله عمده سایبری به سیستم مالی این كشور، بانك مونترآل و بانك تجارت امپریال/ CIBC هستند.
بانك مونترآل بعنوان چهارمین بانك بزرگ كانادا در بیانیه ای تائید كرد حمله كننده با مسئولان بانك تماس تلفنی داشته و ادعا كرده است كه اطلاعات بانكی برخی مشتریان را در اختیار دارد. سخنگوی بانك می گوید او كمتر از 50 هزار حساب از 8 میلیون حساب كاربران را هك كرده است. وی از پاسخ به این سؤال كه آیا پولی هم به سرقت رفته است یا نه، طفره رفت.
البته حمله كنندگان تهدید كرده اند كه دیتای كاربران را در صورت پاسخ ندادن به درخواستشان، روی اینترنت منتشر خواهند كرد و به همین خاطر با مقامات امنیتی دست به تحقیق دراین باره زده اند. مدیران بانك مونترآل می گویند حمله كنندگان بیرون از كانادا هستند.
بانك تجارت امپریال هم بعنوان پنجمین بانك بزرگ كانادا از سرقت مستقیم دیتای 40 هزار كاربر خود از شعبه Simplii اطلاع داد ولی از ذكر جزئیات خودداری كرد.
سهام هر دو كمپانی بعد از انتشار خبر حدود 0.3 درصد كاهش پیدا كرد و سایر بانك های كانادایی اعلام نمودند موردحمله واقع نشده اند.
سال گذشته دریكی از بزرگ ترین حملات سایبری دیتای بیش از 146 میلیون مشتری موسسه مالی اعتباری Equifax سرقت شد و بی اعتباری گسترده ای را باعث شد.
5656

زمان: 17:56:39
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4418
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: سایبر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل