مارك زاكربرگ فیس بوك را ترك نخواهد كرد

به گزارش بی بدیل پرداز مدیر فیس بوك تایید نمود اطلاعات 87 میلیون كاربرِ اغلب آمریكایی با موسسه تحلیلی «كمبریج آنالیتیكا» به اشتراك گذاشته شده است. پیش تر این رقم 50 میلیون اعلام شده بود.
مارك زاكربرگ فیس بوك را ترك نخواهد كرد


به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از خبر آنلاین، مارك زاكربرگ كه سه شنبه و چهارشنبه آینده در دو جلسه استماع در كنگره حاضر خواهد شد، در كنفرانس مطبوعاتی با حضور خبرنگارانِ مطرح، درباره رسوایی اخیر توضیح داد و تصریح كرد كه نه تعداد كاربران و نه میزان فروش فیس بوك دچار لطمه شده است.
وی البته اضافه كرد: اگر مردم از اتفاق رخ داده خوشحال نیستند هم امر خوبی تلقی نمی گردد.
زاكربرگ خطاب به اصحاب رسانه مسوولیت نشت اطلاعاتی را بر عهده گرفت كه منجر به عصبانی شدن كاربران، شركت های تبلیغاتی و قانون گذاران شده است و تصریح كرد كه همچنان فردی مناسب برای سرپرستی كمپانی ای است كه تاسیس كرده است.
اگرچه پس از این كنفرانس، 3 درصد سهام فیس بوك بالا رفت، اما از زمان رسوایی موسوم به «كمبریج آنالیتیكا» بیش از 16 درصد ارزش سهام این كمپانی در بورس افت كرده و برخلاف گفته های زاكربرگ كمپانی در بحران بدی گیر كرده است.
زاكربرگ اضافه كرد: "وقتی در جهان، مانندِ فیس بوك را كه در جهان بی نظیر است، تولید می كنید؛ ممكن است نكاتی را فراموش كنید اما مهم این است كه از اشتباهات یاد بگیریم."
وی از هرگونه بحث درباره به چالش كشاندن قدرتش توسط هیئت مدیره اظهار بی اطلاعی كرده و تصریح كرد كه او همچنان سكان كمپانی را در دست دارد.
موسس فیس بوك همینطور اظهار داشت: قرار نیست كسی اخراج شود و قرار هم نیست كسی از اتوبوسی كه وی راننده اش است پیاده شود و اصلا چنین فكری به ذهنش خطور نكرده است.
ماه گذشته فیس بوك تایید كرد كه اطلاعات شخصی میلیون كاربر را به اشتباه در اختیار «كمبریج آنالیتیكا» قرار داده است و سه شنبه و چهارشنبه هفته بعد باید در دو جلسه استماع كنگره حاضر شده و شهادت دهد.
«كمبریج آنالیتیكا»؛ كمپانی لندنی كه در انتخابات 2016 كمپین ترامپ را در پرونده خود بعنوان مشتری داشته، روز چهارشنبه در پست توئیتری خود نوشت: تنها 30 میلیون ركورد از محققی كه استخدام كرده بوده(الكساندر كوگان)، برداشت كرده و مورد تحلیل انتخاباتی قرار داده است.
زاكربرگ در كنفرانس مطبوعاتی تصریح كرد فیس بوك باید در استخدام توسعه دهندگان نرم افزاری توسط شركای نرم افزاری دقت بیشتری به خرج دهد.(خطاب به كمبریج آنالیتیكا و استخدام سال 2014 كمپانی)
فیس بوك حالا به فكر بازرسی افتاده و می گوید 2 سالی طول خواهد كشید تا مشكلات مشابه را حل كند.
«مایك شروفر» مدیر اداره تكنولوژی فیس بوك در وبلاگ خود تایید كرده است كه اغلب 87 میلیون كاربری كه دیتایشان لورفته، آمریكایی هستند. پیش تر آبزرور و نیویورك تایمز نوشته بودند دیتای 50 میلیون آمریكایی مورد سوء استفاده قرار گرفته است.
زاكربرگ می گوید تعداد به این دلیل بالاتر رفته است كه 270 هزار كاربر، اپلیكیشن الكساندر كوگان را دانلود و نصب كرده و سپس دوستان خویش را به آن اضافه كرده اند.
رسوایی كمبریج آنالیتیكا توسط اداره اطلاعات انگلیس، كمیسیون حریم خصوصی استرالیا و كمیسیون تجارت فدرال و 37 دادستان آمریكایی دنبال می گردد و نیجریه هم اعلام نموده است انتخابات 2007 و 2015 ردپای كمبریج آنالیتیكا را دیده است.


 

زمان: 18:00:13
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4712
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل