راهكاری برای ایمنی تلفن های همراه

بی بدیل پرداز: به گزارش اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات سیار ایران، به دنبال تماس های مشتركین با مركز تماس این اپراتور و بیان مشكلات مربوط به تلفن همراه، همراه اول نكات لازم را در مورد ضرورت استفاده از نرم افزارهای اورجینال، عدم دانلود از سایت های غیر مرتبط، نصب آنتی ویروس و بروز رسانی آن و عدم تماس با شماره های ناشناس و مشكوك، اطلاع رسانی كرد.
راهكاری برای ایمنی تلفن های همراه

• استفاده از نرم افزارهای اورجینال استفاده از برنامه ها و نرم افزارهای غیر اورجینال می تواند مشكلات فراوانی را برای صاحبان گوشی های هوشمند همراه به دنبال داشته باشد. توجه داشته باشید كه امكان كپی برداری از روی نرم افزارها و برنامه های اورجینال وجود دارد كه ممكن است این برنامه ها مخرب بوده و منجر به آلوده سازی گوشی های هوشمند همراه شوند. بنابراین جهت دانلود و نصب هر گونه برنامه و نرم افزار بر روی گوشی های خود، حتماً به اصل بودن آن ها دقت كنید. لازم به ذكر است این مبحث با عناوین«نكات ایمنی در مورد نصب برنامك بر روی تلفن همراه» و «آشنایی با بدافزارهای شایع موبایل» توسط تیم MCI-CERT تدوین و در سایت همراه اول، بخش cert. mci. ir جهت بهره برداری، اطلاع رسانی شده است. • عدم دانلود از سایت های غیر معتبر با عنایت به ایجاد مشكلات فراوان برای كاربران گوشی های هوشمند همراه در مورد دانلود و نصب برنامه های كاربردی از طریق منابع نامعتبر، یادآور می شود برای دانلود نرم افزارهای مورد نیاز بر روی گوشی تلفن همراه فقط از طریق منابع شناخته شده و قابل اعتماد اقدام كنید. دانلود و نصب این اپلیكیشن ها از طریق كانال های شبكه های اجتماعی و سایر منابع ناشناس می تواند خطر آلودگی تلفن های همراه را در پی داشته باشد. لازم به ذكر است این مبحث با عناوین «نكات ایمنی در مورد نصب برنامك بر روی تلفن همراه» و «آشنایی با بدافزارهای شایع موبایل» توسط تیم MCI-CERT تدوین و در سایت همراه اول، بخش cert. mci. ir جهت بهره برداری، عرضه شده است. • نصب آنتی ویروس و به روزرسانی آن
از آنجا كه در سال های اخیر شیوع گسترده انواع بدافزارها و ویروس ها بر روی گوشی های هوشمند همراه منجر به ایجاد مشكلات فراوانی برای صاحبان این گوشی ها شده است، بنابراین نصب برنامه های آنتی ویروس یكی از كارهای ضروری جهت جلوگیری از آلوده شدن گوشی و انتشار برنامه های مخرب است. همچنین در استفاده از این برنامه ها توجه داشته باشید كه همواره از برنامه های آنتی ویروس معتبر بهره برده و مرتباً با انجام به روزرسانی برای این برنامه ها از انجام پروسه صحیح ویروس یابی بر روی گوشی خود اطمینان حاصل كنید. لازم به ذكر است این مبحث با عناوین «باج افزار اندرویدی Double locker» و«آشنایی با بدافزارهای شایع موبایل» توسط تیم MCI-CERT تدوین و در سایت همراه اول، بخش cert. mci. ir جهت بهره برداری عرضه شده است. • عدم تماس با شماره های مشكوك و ناشناس در پی بروز مشكلاتی كه اخیراً با نام "Wangiri Fraud" برای اپراتورها به وجود آمده است، مهاجمان از طریق شماره های ویژه (premium) اقدام به ایجاد تماس بی پاسخ (Missed Call) برای افراد كرده و قربانی در صورت تماس با این شماره ها (Call back)، متحمل پرداخت هزینه های بالایی خواهد شد. بنابراین در صورت مشاهده تماس بی پاسخ از سوی شماره‏ های بین المللی ناآشنا و نامتعارف، از برقراری تماس مجدد با آن ها جدا خودداری كنید. آگاهی رسانی در رابطه با این مبحث توسط تیم MCI-CERTتدوین و در سایت همراه اول، بخش"https: //mci. ir/sucpicious-calls-fa" و با عنوان «با شماره‏ های بین المللی از دست رفته مشكوك تماس حاصل نكنید!» قرار داده شده است. 
 

زمان: 18:38:13
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4035
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل