مشكل مرورگر اوپرا با ارزهای دیجیتالی

بی بدیل پرداز: مرورگر اینترنتی اوپرا اخیرا قابلیت جدیدی را به منظور حفاظت از اطلاعات و حساب كاربری كاربرانش از استخراج ارزهای مجازی رمزنگاری شده به نسخه اندروید و iOS خود اضافه كرده است.
مشكل مرورگر اوپرا با ارزهای دیجیتالی

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، سه هفته بعد از آنكه مرورگر اینترنتی اوپرا قابلیت محافظت از بیت كوین ماینینگ و استخراج ارز دیجیتالی رمزنگاری شده را به نسخه دسك تاپ خود افزود، حالا نوبت به نسخه اندروید این مرورگر اینترنتی رسیده است. این مرورگر محبوب و پرطرفدار اعلام نموده كه می خواهد بدین ترتیب از نفوذ هكرها و مجرمان سایبری در قالب پلتفرم ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده جلوگیری بعمل بیاورد.

نزدیك به یك ماه پیش بود كه این مرورگر اینترنتی نروژی، نسخه آزمایشی یا بتاورژنی موسوم به اوپرا ۵۰ را عرضه داد تا باعث شود هكرها و مجرمان سایبری كه با استفاده از وب سایت ها و درگاه های این مرورگر اینترنتی به استخراج ارز دیجیتالی رمزنگاری شده بیت كوین و ارزهای مشابه اقدام می كردند، دیگر نتوانند از حساب های كاربری و دستگاه های متصل به اینترنت كاربران وارد پلتفرم های استخراج بیت كوین شده و از آنها سوءاستفاده كنند.

این قابلیت در صورتی از حساب های كاربری و اطلاعات كاربران محافظت می كند كه گزینه adblocker در بخش تنظیمات این مرورگر اینترنتی فعال سازی شده باشد تا به صورت خودكار و اتوماتیك هرگونه سوءاستفاده از حساب های كاربری كاربران و استخراج ارزهای مجازی رمزنگاری شده (اسكریپت ماینینگ) را مسدود و بلاك می كند.این قابلیت جدید در مرورگر اینترنتی اوپرا برای كاربران اطمینان خاطر و امنیت سایبری بیشتری را به ارمغان می آورد تا بتوانند در فضای مجازی سالم تری به كارهای شخصی و اینترنتی خود بپردازند.

بسیاری از هكرها و مجرمان سایبری این روزها به منظور استخراج بیت كوین یا بیت كوین ماینینگ، از حساب های كاربری، مرورگرهای اینترنتی و دستگاه های متصل به اینترنت كاربران (گوشی همراه و رایانه) بدون اجازه آنها سوءاستفاده می كنند و این امر می تواند مشكلات و چالش های متعددی را برای كاربران در فضای اینترنت تولید كند.

مرورگر اینترنتی اوپرا اولین مرورگر اینترنتی است كه به حفاظت از امنیت سایبری كاربران و مقابله با بیت كوین ماینینگ پرداخته است. یكی از متخصصان شركت اوپرا درباره علایم نفوذ و سوءاستفاده هكرها از مرورگر كاربران به منظور بیت كوین مانینیگ اخطار می دهد: "زمانی كه هكرها و مجرمان سایبری در حال سوءاستفاده غیر مجاز از كامپیوتر یا حساب كاربری شما باشند، پردازنده (CPU) كامپیوتر شما ناگهان از ۱۰۰ درصد ظرفیت خود استفاده می نماید، فن (خنك كننده) كامپیوتر یا لپ تاپ به صورت غیر معمولی آغاز به كار و سرو صدا می كند و باتری گوشی یا لپ تاپ هم به صورت ناگهانی كاهش می یابد".

وی در ادامه تاكید می كند كه این علائم همگی می تواند نشانه ای باشد از اینكه مجرمان سایبری به استخراج بیت كوین یا ارزهای مشابه دیجیتالی رمزنگاری شده از حساب كاربری یا كامپیوتر شخصی كاربران اقدام كرده اند.

 

زمان: 18:20:09
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4077
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل