انصراف ترامپ از ممنوعیت سرمایه گذاری ضد غول های فناوری چین

به گزارش بی بدیل پرداز دولت ترامپ طرح قرار دادن غول های فناوری چینی علی بابا، تنسنت و بایدو در فهرست سیاه را لغو نمود.
انصراف ترامپ از ممنوعیت سرمایه گذاری ضد غول های فناوری چین

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، مقامات بلندپایه دولت ترامپ در حال بررسی طرحهایی برای افزودن نام این شرکتها به فهرست سیاه شرکتهایی بودند که با ارتش چین در ارتباط هستند و مشمول ممنوعیت سرمایه گذاری از جانب آمریکا قرار می گیرند.

منابع آگاه اعلام کردند استیون منوچین، وزیر خزانه داری که موضع ملایمتری در مورد چین دارد، با این طرح مخالفت و آنرا مسکوت کرد. با این وجود دولت ترامپ می خواهد طرحهای خویش را پیش برده و در ایام آینده نام ۹ شرکت چینی دیگر را به این فهرست سیاه اضافه کند.

دولت ترامپ در آخرین روزهای خود به دنبال تحکیم موضع سخت گیرانه در قبال چین و گیر انداختن جو بایدن، رئیس جمهور منتخب در تدابیر خصمانه ضد دومین اقتصاد بزرگ جهان است.

کاخ سفید ماه گذشته شرکت تراشه سازی SMIC و غول نفتی CNOOC چین را به فهرست سیاه اضافه کرد. ترامپ همینطور در ژانویه معاملات آمریکایی با هشت اپلیکیشن چینی شامل اپلیکیشن Alipay گروه آنت را ممنوع کرد.

بر اساس گزارش رویترز، در حالیکه ترامپ از توافق تجاری میان آمریکا و چین تمجید کرده بود، روابط میان دو کشور بر سر عملکرد پکن در قضیه انتشار ویروس مرگبار کرونا و اقداماتش در هنگ کنگ تیره شد.

منبع:

زمان: 12:11:27
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 322
امتیاز: 0.0
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل