كاهش صدمه پذیری های اینترنتی شبكه های كامپیوتری

به گزارش بی بدیل پرداز گزارش های منتشرشده از آلودگی های اینترنتی، حاکی از کاهش صدمه پذیری شبکه های کامپیوتری و ضعف در روش های امنیتی سیستم در مقایسه با ماه گذشته است.
كاهش صدمه پذیری های اینترنتی شبكه های كامپیوتری
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، بات نت (Botnet) شبکه ای از چندین کامپیوتر است که مخفیانه و بدون اطلاع صاحبانشان، توسط یک بات مستر (Bot Master) برای انجام کارهای مخرب و اغلب حملات DDoS یا ارسال ایمیل های هرزنامه تحت کنترل گرفته شده است. در آذرماه امسال، در مجموع ۱۳ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۱۹۱ بات گزارش شده که در مقایسه با آبان ماه، با افزایش روبه رو بوده است. البته بیشترین آمار بات نت ها در امسال، در اردیبهشت ماه ثبت شده است.
مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) آمار آلودگی یک سال اخیر کشور را منتشر نموده است. در نمودارهای زیر تعداد بات نت ها و لطمه پذیری هایی که در ماه های اخیر تا اختتام آذرماه سال جاری ثبت شده، قابل مشاهده می باشد. منحنی distinct تعداد IPهایی را نشان میدهد که برای آنها حداقل یک مورد گزارش آلودگی ثبت شده و منحنی total مجموع آلودگی های این IPها را نمایش می دهد.


همین طور لطمه پذیری (Vulnerability) به مدلول ضعف در روش های امنیتی سیستم، کنترل های داخلی، یا پیاده سازی است، که می تواند مورد سوءاستفاده قرار گیرد. در آذرماه، پنج میلیون و ۸۳۷ هزار و ۴۳۶ لطمه پذیری گزارش شده است. تعداد لطمه پذیری ها در مقایسه با آبانماه که بیش از شش میلیون بوده کاهش داشته است.


زمان: 18:19:09
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1063
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل