ورق های فلزی صنعت رنگ دانش بنیان گرفت

یك شركت دانش بنیان با هدف تولید و تامین انواع رنگ برای پوشش دهی پیوسته ورق های فولادی شكل گرفت.
ورق های فلزی صنعت رنگ دانش بنیان گرفت

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک شرکت دانش بنیان، فعالیت خودرا از سال ۸۵ شروع کرد و در این چند سال در تلاش بود انواع رنگ برای پوشش دهی پیوسته ورق های نوردشده فولادی و آلومینیومی را در کشور تولید نماید.
پوشش دهی ورق فلزی با سه هدف محافظت از ورق در مقابل خوردگی، دادن نمای تزیینی به ورق و کاربردهای ویژه در سطح ورق صورت می گیرد. ورق رنگی یک سیستم پیوسته رنگ آمیزی با سرعت بالا برای رنگ آمیزی ورق های فلزی به شکل کلاف مرود استفاده قرار می گیرد. ورق های رنگ آمیزی شده از قابلیت شکل پذیری بسیار بالایی برخوردارست و در زمینه های حفاظتی و تزئینی کاربرد دارند. بیشترین کاربرد این ورق های رنگ شده ساخت ساندویچ پانل ها، سقف و شیروانی، کانتینرها و لوازم خانگی است.
به گفته محمد صفایی راد مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، در کشور ایران بنا به الزامات استانداردهای ناظر، مسائل ایمنی، ذوق و سلیقه شخصی، چندین دهه است که اجبار و میل و گرایش به استفاده از کفپوش های صنعتی بر پایه رزین های پلیمری یکپارچه به وجود آمده است که عموما این پوشش ها از خانواده کفپوش های اپوکسی، پلی اورتان و ضد خوردگی است.
وی اضافه کرد: متاسفانه به سبب عدم دسترسی به مواد اولیه و محصولات مطلوب، یا به سبب اجرای غیر اصولی این پوشش ها، خدمات خوبی به متقاضیان ارائه نمی گردد. بنا بر این این شرکت، با کمک دارایی های تخصصی خود مبادرت به تامین مواد اولیه مناسب و تولید پوشش های کف به صورت تخصصی و کامل کرده است.
این فعال فناور افزود: کفپوش های اپوکسی و پلی اورتان مخصوص سالن های تولید، کاربری های بسیار سنگین، آنتی استاتیک و کانداکتیو، صنایع غذایی و نوشیدنی، کارخانجات لبنیات، داروسازی، سالن تولید بهداشتی، اتاق تمیز و غیره همچون محصولات ما است.
به گفته وی، رنگ ترافیک محصول دیگر این شرکت است. این رنگها برپایه رزین اکریلیک ترموپلاست طبق استاندارد ملی تولید می شود و چسبندگی بسیار خوبی بر روی سطوح سیمانی و آسفالت از خود نشان میدهد و مقاوم در مقابل سایش است. این محصول در علامت گذاری محوطه و خط کشی جاده ها به کار می آید. رزین های پلی استر غیراشباع و پوشش های ضدخوردگی و حفاظتی دیگر محصولات این شرکت است.

زمان: 13:11:24
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 976
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل