افزایش خطرات حملات سایبری ناشی از استرس

۸۰ درصد شركت ها می گویند افزایش ریسك امنیت سایبری ناشی از عوامل انسانی در طول همه گیری COVID-۱۹، بخصوص در زمان استرس شدید، یك چالش بوجود آورده است.
افزایش خطرات حملات سایبری ناشی از استرس
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، بعد از آنکه ویروس کرونا منجر به اعلام وضعیت اضطراری قرنطینه و دورکاری کارکنان در بخشهای مختلف از جانب دولت کشورهای جهان شد، استفاده از سرویسهای مبتنی بر فضای ابری و اینترنت هم توسط کاربران افزایش قابل توجهی یافت که در کنار آن حملات سایبری به این سرویس ها هم رکورد زده و به رشد سرسام آوری رسیده است.
در این راستا به نقل از پلیس فتا، سایبرکولوژی، گزارش جدیدی است که به بررسی نقش کارکنان و شخصیت آنها در ایمن نگه داشتن سازمان ها از تهدیدات سایبری می پردازد. همچون این گزارش عبارت است از اینکه از زمان ایجاد COVID-۱۹، جرایم اینترنتی ۶۳ درصد افزایش یافته، طبق CISO، خطای انسانی بزرگترین چالش امنیت سایبری در خلال بیماری همه گیری کرونا بوده است، فقط یک چهارم مشاغل استراتژی کار خویش را از راه دور موثر می دانند و ۴۷ درصد از افراد، نگران توانایی خود در مدیریت استرس در طول بحران ویروس کرونا هستند.
تحقیقات سایبرکولوژی، نگرش ۲۰۰۰ مصرف کننده و بیشتر از ۱۰۰ افسر ارشد امنیت اطلاعات در بریتانیا را بررسی می کند و تحقیقات روانی ارتباط امنیت سایبری، شخصیت و استرس را در یک دنیای مجازی بررسی می کند.
این گزارش نشان داد که ۷۵ درصد شرکت ها می گویند نیمی از کار آنها توسط کارکنانی انجام می شود که حالا از راه دور کار می کنند - اما پیش از COVID-۱۹ این کار را انجام نمی دادند، که نشان دهنده نیروی کار بسیار پراکنده فعلی است.
با گزارش CISO شاهد افزایش ۶۳ درصدی جرایم اینترنتی از زمان آغاز این بیماری هستیم، و با کار از راه دور خیلی از کارمندان، مشاغل بیشتر از هر زمان دیگری در معرض خطر هستند. در همین حال، این گزارش نشان داد که بیشتر از دوسوم مصرف کنندگان نگران امنیت سایبری خود هستند اما نمی دانند در این مورد چه باید بکنند و تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان نگران توانایی خود در مدیریت استرس در هنگام شیوع همه گیری هستند.

هر کارمند دارای یک نقطه کور در زمینه امنیت سایبری است
استرس بر انواع مختلف شخصیت از طرق مختلف تاثیر می گذارد، به این مفهوم که هر یک از کارمندان در مورد امنیت سایبری نقطه کور خاص خویش را دارند. از آنجایی که بیماری همه گیر سطح استرس را افزایش داده، امکان دارد اعضای کارکنان بسته به نوع شخصیت آنها، وحشت کرده و روی لینک مخربی کلیک کنند، یا اینکه تخلف امنیتی را به تیم فناوری اطلاعات گزارش نکنند. ازاین رو مقاله، مشاغل را به پیاده سازی یک استراتژی جامع امنیت سایبری تشویق می کند که شخصیت های فردی را در نظر بگیرند.
کار از راه دور انعطاف پذیری بیشتری را برای نیروی کار به ارمغان آورده، اما همینطور روندها و سیستم های تجاری را به طرز قابل ملاحظه ای تغییر داده است. تلفیقی از سیستم های شکننده فناوری اطلاعات، فقدان امنیت مرکزی، تغییر ناگهانی محل کار در خانه و جو جهانی استرس و نگرانی، زمینه مناسبی برای یک حمله سایبری موفق است.
جیک مور، متخصص امنیت سایبری ESET اظهار داشت: این حقیقت که فقط یک چهارم مشاغل به استراتژی کار خود از راه دور ایمان دارند، تکان دهنده است و نشان داده است که کارهای زیادی برای انجام کار در خانه انجام شده است.
جان هاکستون، رئیس رهبران اندیشه در شرکت Myers-Briggs، اظهار نمود: مدتهاست که امنیت سایبری فقط بعنوان مسئولیت بخش های IT در نظر گرفته می شود، اما به منظور ایجاد یک استراتژی کامل امنیت سایبری که عامل انسانی، IT و HR را در نظر بگیرد، ادارات باید با هم کار کنند. HR با استفاده از تست روان سنجی و ابزار خودآگاهی می تواند به شناسایی ترکیب تیم ها کمک نماید و صدمه پذیری های احتمالی را مشخص نماید. تیم های IT می توانند با استفاده از این بینش، پروتکل های امنیتی جامع و یک استراتژی سایبری فعال برای ایجاد یک قدم جلوتر از تهدیدات احتمالی ایجاد کنند.
منبع:

زمان: 13:00:52
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 700
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اینترنت , سئو , سایبر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل