ویندوزهای خویش را برای رفع صدمه پذیری به روزرسانی كنید

به گزارش بی بدیل پرداز مایكروسافت ۱۱۲ صدمه پذیری را در چندین محصولات خود رفع كرده است و سفارش می شود كاربران محصولات مایكروسافت با بررسی محصولات تحت تأثیر صدمه پذیری، هرچه سریع تر نسبت به به روزرسانی محصول خود اقدام نمایند.
ویندوزهای خویش را برای رفع صدمه پذیری به روزرسانی كنید
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) مایکروسافت در به روزرسانی ماه نوامبر ۱۱۲ صدمه پذیری را در چندین محصولات خود رفع کرده است که ۲۴ مورد از این صدمه پذیری ها از نوع اجرای کد از راه دور بودند و سفارش می شود کاربران محصولات مایکروسافت با بررسی محصولات تحت تأثیر صدمه پذیری (تمامی نسخه های ویندوز بین ویندوز ۷ و ویندوز ۱۰)، هرچه سریع تر نسبت به به روزرسانی محصول خود اقدام نمایند.
در این به روزرسانی برای صدمه پذیری روز صفر ویندوز با شناسه 17087-2020-CVE هم وصله انتشار یافته است. صدمه پذیری روز صفر به این معناست که تا کنون هیچ راهکاری برای آن عرضه نشده و یا شما صفر روز فرصت پیدا کردن راهکار دارید. یکی از ملاک های پشتیبانی از بدافزارها، تعداد بالای روز صفری است که در آن پشتیبانی می شوند.
این صدمه پذیری که مرکز ماهر پیش تر هم در مورد آن اخطار داده بود، به همراه یک صدمه پذیری از گوگل کروم با شناسه 15999-2020-CVE اکسپلویت می شد. سایت co.securityaffairs از اکسپلویت گسترده این صدمه پذیری بعد از انتشار وصله برای آن اطلاع داده است.
علاوه بر صدمه پذیری روز صفر ویندوز، ۱۱۱ مورد صدمه پذیری دیگر هم وجود دارد که وصله آن عرضه شده و باید به روزرسانی شود. ۲۴ مورد از این صدمه پذیری ها از نوع اجرای کد از راه دور هستند که محصولات مختلف همچون Excel، Microsoft Sharepoint،، Microsoft Exchange Server، Windows Network File System، Windows GDI+ component و Windows printing spooler service و Microsoft Teams را تحت تأثیر قرار می دهند.

به روزرسانی سه محصول موزیلا
همینطور موزیلا به منظور رفع ‫آسیب پذیری با شناسه CVE-2020-26950 با درجه اهمیت بحرانی در سه محصول Firefox، Firefox ESR، Thunderbird به روزرسانی امنیتی منتشر نموده است. هکرها با اکسپلویت این صدمه پذیری می توانند، کنترل سیستم صدمه پذیر را در اختیار بگیرند. صدمه پذیری مذکور در نسخه های 82.0.3 Firefox، 78.4.1 Firefox ESR و 78.4.2 Thunderbird رفع شده است. سفارش می شود کاربران این محصولات هم هرچه سریع تر محصولات خویش را به روزرسانی کنند.

منبع:

زمان: 20:50:21
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1301
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: service , بدافزار , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل