فیشینگ سایت های خارجی در صدر رخدادهای كامپیوتری

گزارشی از خدمات مركز مدیریت و هماهنگی رخدادهای رایانه ای
بی بدیل پرداز: بیشترین فراوانی رخدادهای كامپیوتری در بازه رمانی هفته سوم آبان ماه، مربوط به فیشینگ سایت های خارجی بوده است.
فیشینگ سایت های خارجی در صدر رخدادهای كامپیوتری
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) گزارشی از ۱۸۰ مورد از خدمات این مرکز (نوع رخدادهای رسیدگی شده توسط مرکز، بخش های دریافت کننده خدمات و نحوه باخبر شدن مرکز از رخدادها) در هفته سوم آبان ماه (۱۳ لغایت ۱۹ آبان ماه) منتشر نموده است.
طبق این اطلاعات، بیشترین فراوانی رخداد به ترتیب مربوط به فیشینگ سایت های خارجی، آلودگی به بدافزار و بات، شناسایی لطمه پذیری، دیفیس سایت، فیشینگ سایت های داخلی، درخواست مشاوره و گزارش های خبری بوده است.


نحوه باخبر شدن مرکز ماهر از رخداد نیز در نمودار زیر آماده که نشان میدهد بیشترین آمار بوسیله گزارش های بین المللی به این مرکز رسیده است.


همین طور بخش های دریافت کننده خدمات از مرکز ماهر شامل اپراتورها، بخش خصوصی، دستگاه های حاکمیتی و بانک ها و موسسات مالی می شود که تعداد دریافت این خدمات در نمودار زیر آمده است.


بخش های حاکمیتی دریافت کننده خدمات از مرکز ماهر هم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در صدر و به دنبال آن، ریاست جمهوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت نفت و وزارت ورزش و جوانان است.


منبع:

زمان: 18:27:41
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1247
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل