اشیای خارجی درون مواد غذایی با رادار شناسایی می شود

برای جلوگیری از آسیب به سلامت؛
بی بدیل پرداز: پژوهشگران آلمانی از ابداع یك سیستم راداری جدید آگاهی داده اند كه با اسكن كردن مواد غذایی، اشیای خارجی احتمالی موجود در آنها كه به سلامت انسان لطمه می زند را شناسایی می كنند.
اشیای خارجی درون مواد غذایی با رادار شناسایی می شود

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، گاهی اوقات به سبب بی دقتی کارخانه های تولید مواد غذایی، سنگ، شیشه، چوب، پلاستیک و غیره در درون مواد غذایی قرار می گیرد. یک سیستم جدید راداری با بررسی دقیق مواد غذایی این نوع مواد را کشف می کند.
تا به امروز برای کنترل نهایی مواد غذایی برای خروج مواد زائد احتمالی از آنها از اشعه ایکس استفاده می شد. اما اشعه ایکس تنها قادر به شناسایی فلزات است و از آن نمی توان برای یافتن پلاستیک، چوب، پارچه و شیشه استفاده نمود.
سیستم راداری SAMMI از امواج رادیویی با فرکانس بالا برای شناسایی انواع مواد استفاده می نماید. انتشار این امواج با بهره گیری از آنتن های حلقوی خاصی صورت می گیرد که در بالای خط تولید مواد غذایی نصب می شوند. تصاویر مواد غذایی اسکن شده از این طریق بر روی نمایشگرهای عادی قابل مشاهده می باشد و آلودگی احتمالی آنها از همین طریق مشخص می شود.
وجود اشیای خارجی در مواد غذایی سبب تفاوت در زمان رفت و برگشت امواج برخورد کرده با آنها در مقایسه با سایر امواج می شود و شناسایی این اشیا به همین شیوه صورت می گیرد. از دستگاه مورد اشاره فعلاً برای شناسایی اشیایی در ابعاد حداکثر ۳۰ در ۳۰ در ۵ سانتیمتر استفاده شده است. این فناوری برای شناسایی فلزات کاربردی ندارد و بدین منظور باید کماکان از اشعه ایکس استفاده گردد.


منبع:

زمان: 22:48:50
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 716
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید , دستگاه , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل