سامانه جدید ترافیك و تخلفات جاده ای طراحی و ساخته شد

در یك شركت دانش بنیان؛
پژوهشگران در یك شركت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت سامانه ای شدند كه آمار ترافیكی جاده ها را به صورت دقیق اندازه گیری می كند؛ این سامانه در جاده های چالوس و سیستان و بلوچستان نصب شده است.
سامانه جدید ترافیك و تخلفات جاده ای طراحی و ساخته شد

داوود داعی نژاد مدیرعامل یک شرکت مهندسی دانش بنیان و عضو هیئت مدیره انجمن سیستم های حمل و نقل هوشمند در گفتگو با خبرنگار مهر درباب «سامانه برداشت آمار ترافیکی راه ها» اظهار داشت: در این شرکت دانش بنیان موفق به طراحی سیستم آنلاین برداشت آمار ترافیکی راه ها مبتنی بر لوپ مغناطیسی شدیم.
وی با اعلان اینکه سیستم برداشت آمار ترافیکی راه ها برای اندازه گیری و ارسال آمار ترافیکی راه های درون شهری و بین شهری طراحی شده است، بیان کرد: این سیستم شامل تجهیزات اندازه گیری و ثبت ترافیکی (مجموعه تجهیزات زیر و کنار راه) حسگرهای مغناطیسی، پوشش های محافظ، کیوسک و تجهیزات داخلی (سرور مرکزی و نرم افزارهای تحلیل پشتیبانی) می شود.
وی با اشاره به پارامترهای اندازه گیری ترافیک راه ها اظهار داشت: تعداد خودرو های عبوری از مقطع، جهت تردد، طول خودرو های عبوری با خطای زیر ۳۰ سانتیمتر، تفکیک خودرو ها در ۵ کلاس خودرویی شامل سواری، کامیونت و مینی بوس، کامیون دومحوره، اتوبوس و تریلی برمبنای بازه های طولی قابل تنظیم توسط کاربر، سرعت خودرو با خطای زیر ۵ درصد از پارامترهایی هستند که توسط این دستگاه اندازه گیری می شود.
وی اضافه کرد: تعداد تخلف فاصله طولی غیرمجاز، تعداد تخلف سبقت غیرمجاز در راه های دوطرفه، تعداد تخلف تردد معکوس در مسیرها و خیابان های یکطرفه، تعداد تخلف سرعت غیرمجاز به تفکیک کلاس خودرویی، تشخیص هوشمندانه یکطرفه شدن یک راه دوطرفه بطور مثال جاده چالوس و اصلاح آماری تخلف تردد معکوس همچون مواردی است که این دستگاه اندزه گیری می کند.
داعی نژاد با اعلان اینکه این دستگاه قابلیت ارسال داده در بدترین شرایط ارتباطی ۲G( با پایین ترین میزان SNR سیگنال شبکه موبایل) را دارد، اظهار داشت: این سیستم می تواند داده های ترافیکی را بر بستر شبکه، فیبر نوری، GPRS و ۳G ارسال نماید.
به گفته مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، همین طور میزان تخلفات فاصله طولی غیرمجاز جهت تشخیص معابر پرخطر و ارائه راهکارهای مربوطه برای کاهش تصادفات توسط این سامانه اندازه گیری می شود.
وی با اعلان اینکه این سامانه در جاده چالوس و استان سیستان و بلوچستان نصب شده است، بیان کرد: این سیستم قابلیت نصب در تمامی جاده ها را دارد.
وی با اعلان اینکه این دستگاه قابلیت اندازه گیری بسیاری از پارامترهای جاده ای را دارد، افزود: همین طور تخلفات سبقت غیرمجاز در معابر دوطرفه بدون جداکننده جهت تشخیص مقاطع پرخطر توسط این دستگاه قابل اندازه گیری است.


منبع:

زمان: 22:53:43
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1424
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آنلاین , دستگاه , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل