محله فضایی برای اسكان فضانوردان طراحی می شود

بی بدیل پرداز: ناسا شركت نورتروپ گرومن را برای طراحی و ساخت یك محله فضایی برای اسكان فضانوردان انتخاب نموده است. این محله هالو نام خواهد داشت.
محله فضایی برای اسكان فضانوردان طراحی می شود

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، ارزش قرارداد ناسا با نورتروپ گرومن بیش از ۱۸۷ میلیون دلار خواهد بود و این محله فضایی در مدار کره ماه تأسیس خواهد شد. هالو برای اسکان و آماده سازی فضانوردان بمنظور انجام سفرهای فضایی طولانی و پیچیده مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین یک فضاپیمای سرنشین دار به نام کیگنوس توسط نورتروپ برای حمل و نقل فضانوردان به این محله فضایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
اجرای این طرح قسمتی از برنامه ناسا موسوم به آرتمیس است که در چارچوب آن برای اسکان دائم فضانوردان آمریکایی در کره ماه برنامه ریزی خواهد شد. محله فضایی هالو نیز پشتیبانی برای اجرایی شدن این طرح است. هالو مشابه با آپارتمان های بسیار کوچک بوده و از سیستم های متنوعی برای تضمین زندگی بی دغدغه فضانوردان برخوردار خواهد بود.
انتظار می رود پروسه طراحی هالو تا پیش از اختتام سال جاری میلادی تمام شود. روند عملیاتی کردن این طرح و انتقال سازه های آن به فضا تا سال ۲۰۲۳ به طول می انجامد.


منبع:

زمان: 14:23:04
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2191
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: زندگی , سیستم , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل