بررسی كلان پروژه های ناوبری در یك وبینار تخصصی

بی بدیل پرداز: وبینار تخصصی سه روزه ˮدات راینكسˮ در تاریخ های 10 تا 12 خردادماه امسال با تمركز بر حوزه ناوبری و موقعیت یابی برمبنای نیازهای فعلی و آینده كشور، با همكاری مشترك سازمان فضایی ایران و سندیكای شناسایی و مكان یابی رادیویی انجام خواهد شد.
بررسی كلان پروژه های ناوبری در یك وبینار تخصصی
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، سحر بنکدارپور، دبیرکل سندیکای شناسایی و مکان یابی رادیویی با یادآوری اینکه سال قبل برگزاری همایش و نمایشگاه دات راینکس به سبب ویروس کرونا کنسل شد، اضافه کرد: دات راینکس قرار بود با همکاری سازمان فضایی ایران در تاریخ پنجم اسفندماه سال قبل در محل اتاق بازرگانی ایران اجرا شود که متاسفانه به سبب ویروس کرونا و جلوگیری از گسترش شیوع آن کنسل شد.
وی با اعلان اینکه استقبال مشارکت کنندگان، سندیکا و سازمان فضایی را مجاب کرد بجای لغو کامل رویداد، بستر برگزاری رویداد را تغییر دهند، اظهار داشت: پیگیری و برنامه ریزی برای برگزاری دات راینکس از پاییز ۹۸ به صورت مداوم شروع شد و ازآنجایی که دات راینکس در آستانه برگزاری کنسل شد، حدودا همه اقدامات مقدماتی آن انجام پذیرفته بود. از طرف دیگر استقبال شرکت کنندگان نیز ما را مجاب کرد تا در سال جدید بستر جدیدی برای برگزاری آن در نظر بگیریم.
بگفته بنکدارپور، تمامی رویدادهای جانبی همچون ارائه ایده ها، جلسات B2B، معرفی شرکت های فعال در حوزه ناوبری به صورت پخش زنده در برنامه اینستاگرام، اعلام نیازهای دستگاه های دولتی، بررسی کلان پروژه های ناوبری و غیره به صورت آنلاین برگزار می شود.
وی ادامه داد: بعضی از این برنامه ها الان آغازشده و در حال انجام هستند برای مثال دو روز در هفته شرکت ها به صورت لایو در صفحه اینستاگرام به معرفی خود می پردازند که با استقبال مخاطبان روبرو شده است. علاقه مندان می توانند با مدیران عامل شرکت ها، محصولات و خدماتشان بطور مستقیم آشنا گردند و سوالات خودرا بپرسند.
بنکدارپور با اشاره به اینکه نیازهای فناورانه دستگاه ها و نهادهای دولتی در حوزه ناوبری و موقعیت یابی جمع آوری و اطلاع رسانی شده است، اضافه کرد: سال قبل فهرست کامل این نیازها از حدود ۲۰ دستگاه مختلف مانند ستاد مبارزه با مواد مخدر، شرکت ملی پست، گروه مپنا، سازمان راهداری، سازمان فاوای شهرداری، سازمان نقشه برداری، ثبت اسناد و املاک، سازمان مدیریت اکتشاف نفت و غیره جمع آوری و در سایت دات راینکس منتشر و به اطلاع شرکت ها رسانده شد. شرکت های بخش خصوصی فعال در این عرصه می توانند بر اساس توانمندی هایشان در بستر دات راینکس به این نیازها پاسخ دهند.
وی ادامه داد: همین طور فراخوانی منتشرشده تا شرکت هایی که تمایل به برگزاری جلسات B2B با مدیران دستگاه یا نهاد دولتی دارند درخواستشان را اعلام کنند، هماهنگی های لازم انجام می شود تا طی یک جلسه مجازی این ارتباط برقرار شود.
بنکدارپور از بحث و تبادل نظر درباره کلان پروژه های ناوبری آگاهی داد و اظهار داشت: یکی از بخش های ویژه ای که در دو روز نخست وبینار در نظر گرفته شده است، بررسی کلان پروژه های ناوبری است که نظرات و دیدگاه های مختلفی پیرامون آنها در بخش خصوصی و دستگاه های متولی وجود دارد و تلاش می نماییم در این فرصت زوایا و روش های مختلف اجرای آنرا بررسی نموده و نقاط مثبت و منفی آنرا گوشزد نماییم.
منبع:

زمان: 14:28:25
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2472
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل