قم استان پیشرو در زمینه پنجره واحد خدمات در كشور است

بی بدیل پرداز: قم معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، قم را پیشرو در زمینه پنجره واحد خدمات در كشور است.
قم استان پیشرو در زمینه پنجره واحد خدمات در كشور است
محمدرضا گروسی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اهمیت ترویج خدمات الكترونیكی اظهاركرد: الكترونیكی كردن خدمات یكی از دغدغه های معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری بوده كه از شهریورماه پیگیر عملیاتی شدن این بخش بوده ایم تا بتوانیم آمدوشدهای غیرضروری را مدیریت كرده و خدمات به روز و غیر حضوری به شهروندان ارائه دهیم.
وی اجرایی شدن 6 فرم و پلت فرم را دستاوردی قابل توجه دانست و اشاره كرد: دراین زمینه طراحی 6 فرم و پلت فرم های مختلف كه جزو موارد در رابطه با دستگاه های اجرایی بوده انجام شده و ارائه خدمات الكترونیكی به شهروندان در چارچوب میز خدمت الكترونیكی شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم افزود: ارائه خدمات الكترونیكی به شهروندان در چارچوب میز خدمت الكترونیكی به همه دستگاه ها به خصوص دستگاه های مرتبط به استانداری، فرمانداری و بخشداری ها ابلاغ و می توانیم بگوییم اجرایی نیز شده و در اجرای پنجره واحد خدمات استان و پرتابل دولتی جز یكی از استان های پیشرو در كشور هستیم.
وی توسعه شبكه دولت بعنوان زیرساخت و سامانه امن بین دستگاه های اجرایی را از نكات مهم خواند و اضافه كرد: توسعه شبكه دولت در بخش های امنیتی و موارد خاص نظارتی یكی از دغدغه های مهم استانداری قم بوده كه خوشبختانه با همكاری اداره فناوری اطلاعات در سطح استان و كشور انجام و زیرساخت ها برای همه دستگاه فراهم شده و جز چند استان برتر در كشور محسوب می شویم.
گروسی اصلاح و الكترونیكی كردن پروسه بین دستگاه های اجرایی استان و همین طور توسعه نگهداری سامانه استعلام های بین 126 دستگاه و دستگاه های بهره بردار را یكی از اقدامات قابل توجه استان اعلام و بیان كرد: در مواردی نیز مانند پروسه راهبری طرح حذف تصویر شناسنامه و كارت ملی در كشور، استان قم پیشرو بوده است.
وی بازدید سرزده و مستمر از ادارات و دستگاهها را در افزایش كیفیت ارائه خدمات به مردم بسیار مؤثر خواند و تاكید كرد: بازدیدهای مستمر از دستگاه های مرتبط و نظارت بر میز خدمت الكترونیكی و مواردی از این قبیل در حوزه معاونت توسعه جزء برنامه های مستمر محسوب شده و باتوجه به ارزیابی های انجام شده مورد رضایت مردم واقع كه این مهم ادامه پیدا خواهدنمود.
منبع:

زمان: 14:11:41
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2664
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل