افزایش ۲ و نیم برابری مصرف اینترنت

بی بدیل پرداز: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش 2.5 برابری مصرف اینترنت از شروع اسفند، از نصب 800 هزار پورت VDSL در تهران و ارتقای ظرفیت موبایل آگاهی داد.
افزایش ۲ و نیم برابری مصرف اینترنت
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، شیوع ویروس كرونا در كشور منجر به قرنطینه اختیاری افراد شده و در این میان مصرف اینترنت بعنوان راهی برای گذراندن اوقات فراغت، استفاده از روش های دوركاری و آموزش مجازی افزایش یافته است. البته سرعت و كیفیت اینترنت هم از مواردی است كه همیشه دغدغه كاربران بوده و در این شرایط هم نیازمند كیفیت مناسب برای كارهای اینترنتی خود هستند.
در این راستا یكی از كاربران توییتر به وضعیت اینترنت اعتراض كرده و با مخاطب قرار دادن وزیر ارتباطات نوشت: "كندی سرعت اینترنت ثابت و همراه شكل آزاردهنده ای به خود گرفته، اگر مقرر است قرنطینه ادامه یابد و دور كار بمانیم، با این سرعت نمی گردد كاری از پیش برد. آقای وزیر، اگر قطعی اینترنت دست شما نبود، حداقل مسئولیت این وضعیت را بپذیرید و فكری به حال كندی شبكه كنید."
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات نیز در توییتر در پاسخ به این كاربر اظهار نمود: "مسئولیت می پذیریم، تلاش هم كردیم. مصرف نسبت به ابتدای اسفند حدودا ۲.۵ برابر شده است. از اول هفته نصب ۸۰۰ هزار پورت VDSL در تهران شروع شده كه یك ماهه تمام می شود. ظرفیت موبایل را ارتقا دادیم اما شبكه موبایل فركانس لازم دارد كه فعلا در اختیار صداوسیماست و تا فركانس آزاد نشود، ظرفیت بالاتر نمی رود."
جهرمی قبل از این هم اعلام نموده بود امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم شروع شده و اولویت توسعه با مناطقی است كه سرعت نسل ۴ موبایل در آنها از متوسط كشوری پایین تر است كه با این كار، سرعت اینترنت خانگی حداقل چهار برابر می شود.
منبع:

زمان: 14:17:50
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3157
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل