هوآوی جایگاه دوم بازار گوشیهای هوشمند سال 2019 را از آن خود كرد

به گزارش بی بدیل پرداز گزارش های منتشرشده از سه شركت تحقیقاتی نشان داده است هوآوی در سال ۲۰۱۹ میلادی، با افزایش میزان فروش در بازار گوشیهای هوشمند، بالاتر از اپل و در جایگاه دوم فهرست پرفروش ترین برندها قرار گرفته است.
هوآوی جایگاه دوم بازار گوشیهای هوشمند سال 2019 را از آن خود كرد

سه شركت تحقیقاتی فعال در زمینه رصد بازار گوشیهای هوشمند، نتایج خویش را در مورد عملكرد برندهای مختلف در این بخش عرضه كرده اند. Counterpoint، Canalys و بالاخره (SA) Strategy Analytics سه مؤسسه معتبری هستند كه هر سال نتایج عملكرد و میزان فروش برندهای مختلف را در بازار گوشیهای هوشمند، تحلیل و منتشر می كنند.
نتایج انتشار یافته از جانب این سه شركت، تا حد زیادی با هم هم خوانی دارند. بر این اساس، هوآوی موفق شده در سال ۲۰۱۹ میلادی، بالاتر از شركت اپل و در جایگاه دوم پرفروش ترین برندهای حاضر در بازار گوشیهای هوشمند قرار گیرد. لازم به ذكر است هوآوی در سال ۲۰۱۸ میلادی هم از لحاظ میزان فروش گوشیهای هوشمند، بالاتر از اپل قرار گرفته بود.
بر اساس گزارش Counterpoint، هوآوی در سال ۲۰۱۹ میلادی موفق شده ۲۳۸.۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش برساند. این میزان فروش، در مقایسه با آمار ۲۰۵.۳ میلیون دستگاه فروش در سال ۲۰۱۸ میلادی افزایش قابل توجهی داشته است. با استناد به این گزارش، هوآوی ۱۶ درصد از سهم بازار را در اختیار خود دارد. سال قبل میلادی سهم هوآوی از بازار فروش گوشیهای هوشمند، ۱۴ درصد بود. طبق گزارش Counterpoint، هوآوی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۶ میلیون دستگاه به فروش رسانده است.با استناد به گزارش Canalys، آمار فروش ۲۴۰.۶ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۹ میلادی برای هوآوی ثبت شده است. تحلیل گران Canalys معتقدند بر اساس این آمار و ارقام، هوآوی ۱۷.۶ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. میزان فروش هوآوی در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲۰۶ میلیون دستگاه اعلام شده بود. در این گزارش هم هوآوی در جایگاه دوم و بالاتر از اپل است. بر مبنای آمار و ارقام Canalys، هوآوی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی، ۵۶ میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروش داشته.


بالاخره طبق گزارش انتشار یافته از جانب Strategy Analytics، هوآوی در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۴۰.۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسانده است. این رقم در مقابل فروش ۲۰۵.۸ میلیون دستگاه از این برند در سال ۲۰۱۸ میلادی قرار می گیرد. با این اوصاف، هوآوی ۱۷ درصد از سهم بازار را در سال ۲۰۱۹ میلادی به خود مختص كرده است.

آنچه در سه گزارش مورد اشاره خودنمایی می كند، كاهش مجموع میزان فروش در بازار گوشیهای هوشمند در سال ۲۰۱۹ میلادی، در مقایسه با سال قبل از آن است. Counterpoint به این نكته اشاره كرده كه این نخستین بار در بازار گوشیهای هوشمند است كه در دو سال متوالی، شاهد كاهش میزان فروش گوشیهای هوشمند هستیم.
بر اساس آمار انتشار یافته عرضه گوشیهای هوشمند به بازار كاهش ۱.۱ درصدی داشته، در حالیكه با در نظر گرفتن بازه سه ماهه پایانی، افزایش ۲.۹ درصدی میزان فروش در سال ۲۰۱۹ میلادی به ثبت رسیده است. طبق گزارش Counterpoint، در مجموع در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۴۸۶.۱ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رفته كه سهم هوآوی از این مجموع، رقم قابل توجه ۲۳۸.۵ میلیون دستگاه است.
این آمارها و رشد هوآوی، در شرایطی به دست آمده كه حضور این برند در بازار آمریكا محدود شده است. در صورتیكه این محدودیت وجود نداشت شاید وضعیت هوآوی بهتر از جایگاه كنونی بود.
۲۱۲۱

زمان: 15:19:12
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3809
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اپل , دستگاه , شركت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل