تشخیص سرطان پستان با سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل

بی بدیل پرداز: پژوهشگران موسسهˮ Google Health ˮشركت گوگل به تازگی سیستم تشخیصی مبتنی بر هوش مصنوعی جدیدی توسعه داده اند كه می تواند با دقت بسیار بیشتری از پزشكان تومورهای سرطانی را تشخیص دهد.
تشخیص سرطان پستان با سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، گوگل یك سیستم جدید هوش مصنوعی نوین توسعه داده است كه می تواند با دقت بسیار بالایی تورموهای سرطان پستان را شناسایی كند. باآنكه دستگاه های ماموگرافی بهترین ابزار تشخیصی برای تشخیص سرطان پستان به شمار می روند، اما یك ابزار غربالگری مناسب نیستند؛ چونكه پزشكان امكان دارد توسط این دستگاه ها در بعضی موارد نتوانند حضور تومورهای سرطانی را به درستی تشخیص دهند.
طی این مطالعه پژوهشگران برای آموزش این سیستم به آن داده های ۱۰۰ هزار دستگاه ماموگرام را وارد كردند و سپس آزمایش بر روی افراد را شروع كردند. این پژوهشگران بعد از انجام آزمایش بر روی افراد دریافتند سیستم تشخیصی مبتنی بر هوش مصنوعی مورد اشاره می تواند موارد مبتلا شدن به سرطان پستان را با ۹.۴ درصد خطای كمتر در مقایسه با پزشكان تشخیص دهد.
"دومینیك كینگ" (Dominic King) یكی از پژوهشگران این مطالعه اظهار داشت: سیستم هوش مصنوعی ما با بررسی تصاویر اسكن شده و با فناوری پیشرفته ای كه دارد، می تواند به راحتی حضور تومورهای سرطان پستان را با دقت بالایی تشخیص دهد.
یافته های این مطالعه در مجله" Nature "منتشر شد.زمان: 20:10:28
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3880
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آموزش , پیشرفت , دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل