شناسایی مطالب مربوط به خودكشی توسط فیس بوك

به گزارش بی بدیل پرداز شبكه اجتماعی فیس بوك با توسعه یك فناوری هوش مصنوعی تصمیم گرفته است مطالب مربوط به خودكشی را شناسایی كرده و بدین ترتیب از خودكشی كاربران بویژه جوانان جلوگیری كند.
شناسایی مطالب مربوط به خودكشی توسط فیس بوك

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت business insider، شبكه های اجتماعی به تازگی به منظور جلوگیری از گسترش و توسعه حركات و مطالب غیر اخلاقی، از تكنولوژی و راه های مختلفی استفاده می كنند. مارك زوكربرگ – مدیرعامل و موسس شركت فیس بوك - روز سه شنبه اعلام نمود كه این شبكه اجتماعی به منظور جلوگیری از خودكشی كاربران، فناوری هوش مصنوعی را توسعه داده است تا بدین وسیله پست ها و مطالب مربوط به خودكشی كاربران را شناسایی كند.

وی در ادامه افزود كه این هوش مصنوعی پیش از آنكه دوستان فرد مورد نظر این مورد را به فیس بوك گزارش دهند، مطالب مربوطه را شناسایی كرده و گروه متخصصان فیس بوك بعد از بررسی و چك كردن دوباره مطالب ارسال شده، در صورت ضرورت وی را به مراكز بهداشت روانی معرفی می كنند تا بدین وسیله از آمار خودكشی میان كاربران بخصوص جوانان جلوگیری به عمل بیاورند.

این هوش مصنوعی بكاربرده شده در فیس بوك تمامی پست ها، مطالب، ویدیو ها و تصاویر كاربران مشكوك به خودكشی را مورد مطالعه و شناسایی قرار می دهد و در صورت تایید، به مراكز مربوطه ارجاع داده می شوند.

در شروع به كار این فناوری، هوش مصنوعی تنها كاربران اهل كشور ایالات متحده آمریكا را شامل می شد اما هم اكنون این فناوری به دنبال گسترش فعالیت ها و جهانی شدن است. هرچند كه در این میان، اتحادیه اروپا با عنایت به قوانین سخت گیرانه ای كه در حوزه حریم خصوصی افراد اجرا می كند، استفاده از این فناوری را نقض حریم شخصی كاربران دانسته و آن را ممنوع اعلام نموده است.

نحوه عملكرد این فناوری، به گونه ای است كه این هوش مصنوعی بر مبنای شدت و وخامت مطالب ارسال شده، كاربران را بر مبنای اولویت دهی رتبه بندی می كند، بدین ترتیب كه افراد با ضریب خطر خودكشی بالا، در اولویت بالاتری نسبت به سایرین قرار می گیرند.

گزارش های انتشار یافته حاكی از موفقیت نسبی این فناوری در آمریكا است به گونه ای كه منابع آگاه عنوان كرده اند كه حداقل 100 مورد توسط این هوش مصنوعی فیس بوك، شناسایی شده و به مراكز بهداشت روان و كلینیك های مربوطه ارجاع داده شده اند.

مدتی است كه شبكه های اجتماعی در پی فشارهایی از جانب عموم مردم و دولتمردان خیلی از كشورها، تصمیم گرفته اند كه از هرگونه مطالب غیر اخلاقی و غیر انسانی جلوگیری به عمل آورده و به همین ترتیب عملكرد و محبوبیت خویش را بهبود بخشند. از این رو، در ماه های اخیر، ما شاهد آن هستیم كه هر كدام از این شبكه های اجتماعی از برنامه های خود در این راستا سخن گفته اند. 

زمان: 22:54:44
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4863
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل