چرا تمایل افراد به خرید گوشی كم شده است؟

به گزارش بی بدیل پرداز رئیس انجمن واردكنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی با بیان این كه در هر دقیقه 85 دستگاه تلفن همراه در كشور به فروش می رسد، اظهار داشت: امیدواریم با تسهیل واردات و كنترل قیمت ارز، بتوانیم شاهد كاهش قیمت گوشی تلفن همراه و ترغیب كاربران این دستگاه های كاربردی به به روزرسانی موبایل های خود باشیم.
چرا تمایل افراد به خرید گوشی كم شده است؟
حسین غروی رام در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تغییر الگوی مصرف كاربران موبایل اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۶ چیزی بالغ بر ۲۴ تا ۲۷ میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه در ایران به فروش رسیده است. در صورتیكه در سال قبل این میزان به ۱۲ میلیون دستگاه كاهش پیدا كرده است كه پیش بینی می نماییم در سال 1398 نیز همین تعداد گوشی در كشور به فروش برسد.
وی دلیل این كاهش تقاضا را تغییر رفتار كاربران تلفن همراه دانست و اظهار نمود: با افزایش ضریب نفوذ تلفن هوشمند در كشور، الگوی رفتاری كاربران این دستگاه ارتباطی تغییر نمود و استفاده ی روزمره از این ابزار به سرعت برای مردم تبدیل به یك لزوم شد. این روزها امكان دارد مردم هنگام خروج از خانه هرچیزی را جا بگذارند اما امكان ندارد تلفن همراهشان را فراموش كنند.
رئیس انجمن واردكنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی اضافه كرد: حجم اطلاعاتی كه همواره در تلفن های هوشمند همراه كاربران است و ضرورت در دسترس بودن این اطلاعات، یكی از عوامل بازدارنده برای خرید یك گوشی جدید و به تبع انتقال آن میزان اطلاعات به گوشی تلفن هوشمند جدید است. از طرف دیگر تلفن های همراه نسل جدید تفاوت شایان توجهی از لحاظ تكنولوژیك با یكدیگر ندارند و كاربران ترجیح می دهند تا زمان بیش تری از تلفن همراه فعلی خود استفاده كنند. مگر این كه پای یك تكنولوژی انقلابی مثل ۵G درمیان باشد. آن وقت است كه الگوی مصرف تغییر می كند و جهش برای خرید محصولاتی با این تكنولوژی در بازار ایجاد می شود.
غروی افزود: البته حجم بالای اپلیكیشن های كاربردی كه این روزها روی تلفن های هوشمند نصب می شود نیز یكی دیگر از عوامل عدم تمایل كاربران به خرید گوشی تلفن همراه جدیدتر است. چونكه بعد از این تغییر ناچار به انتقال یا بارگذاری مجدد تمام این اپلیكیشن ها هستند و این مساله را كاری دشوار می دانند.
وی ضمن برشمردن دلیلهای مختلف عدم تمایل جامعه به ارتقاء گوشیهای تلفن همراه اظهار داشت: مجموع این عوامل بعلاوه نوسانات قیمت ارز موجب شد تا عامه ی مردم، با ورود گوشیهای موبایل جدید چندان علاقه ای به به روز رسانی گوشی قبلی خود نداشته باشند و همین عامل به مرور موجب كاهش تقاضا در بازار شده است.
رئیس انجمن وارد كنندگان تلفن همراه كشور اشاره كرد: هم اكنون در هر دقیقه ۸۵ دستگاه تلفن همراه در كشور به فروش می رسد. با تحلیل وضعیت بازار و رفتار مصرف كننده بر این باوریم كه تا آخر سال میزان مصرف ماهانه همان یك میلیون دستگاه تلفن همراه باقی بماند. البته امیدواریم با تسهیل واردات و كنترل قیمت ارز، بتوانیم شاهد كاهش قیمت گوشی تلفن همراه و ترغیب كاربران این دستگاه های كاربردی به به روزرسانی موبایل های خود باشیم.
منبع:

زمان: 13:06:00
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3895
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل