تب فروش لپ تاپ فروكش می كند

به گزارش بی بدیل پرداز كارشناسان فعال در حوزه فناوری اخیرا برآورد و اعلام نموده اند كه میزان فروش لپ تاپ در نیمه دوم سال جاری میلادی صعودی و افزایشی نخواهد بود.
تب فروش لپ تاپ فروكش می كند
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، با اینكه روند میزان فروش لپ تاپ در سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۱۹ مثبت و افزایشی گزارش و اعلام شد، اما حالا كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری اخیرا برآورد كرده اند كه آمار فروش این محصولات در فصل سوم و چهارم سال جاری میلادی چندان مثبت و قابل قبول نخواهد بود.
آنها علت فروش نسبتا خوب و موفقیت آمیز لپ تاپ در نیمه نخست ۲۰۱۹ را تحت تاثیر برنامه های تامین انبار شركت های تولیدكننده در واكنش به احتمال اعمال تعرفه های گمركی جدید از جانب دولت ترامپ، ریاست جمهوری آمریكا عنوان كرده اند. در واقع، در صورت اعمال تعرفه های ۲۵ درصدی از جانب دولت آمریكا بر روی محصولات چینی، شركت ها مجبورند اقدامات احتیاطی كه در نهایت منجر به افزایش خرید محصولاتشان می شود، را انجام دهند.
بر اساس گزارش وب سایت TechSpot، آنها در ادامه اظهارات خود خاطرنشان كرده اند: در صورت پر و تكمیل شدن ظرفیت انبارهای تامین شركت های تولیدكننده و توزیع كننده دستگاه های الكترونیكی و همینطور كاهش عرضه تراشه های پردازنده اینتل، میزان فروش لپ تاپ در فصل سوم و چهارم سال ۲۰۱۹ میلادی به شدت كاهش پیدا خواهد نمود. این در حالیست كه تولیدكنندگان لپ تاپ هم تحت تایر عدم حصول اطمینان از استقبال بازار، هنوز علاقه و تمایل چندانی به استفاده از محصولات AMD نشان نداده اند.
البته برخی دیگر از تحلیلگران، علت دیگری را هم برای كاهش فروش لپ تاپ در ماههای آتی عنوان كرده اند و آن هم ضعف اقتصادی چین و به صورت كلی ركود بازارهای جهانی است.



زمان: 13:59:21
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3830
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل