نحوه ذخیره سازی داده تغییر می كند؟

بی بدیل پرداز: داده های مربوط به پست های اینستاگرامی كه هر روز تعداد آنها رو به افزایش است احتیاج به ذخیره شدن در جایی دارند.
نحوه ذخیره سازی داده تغییر می كند؟

قطعا با این حجم زیادی از اطلاعات دیجیتالی كه هر روز توسط ما تولید می شوند نیاز به منابع بیشتر انرژی برای ذخیره سازی آنها وجود دارد. هم اكنون دانشمندان در تلاش اند تا با استفاده از حافظه جدیدی به نام "حافظه جهانی" نوع جدیدی از سلول های الكترونیكی٬ این كار را عملی سازند. سلول مورد بررسی در این مطالعه، از مكانیك كوانتومی برای بهبود و بهره وری انرژی استفاده می نماید.

كامپیوتر و گوشیهای مدرن از دو نوع حافظه استفاده می كنند:
نوع اول رم (Random Access Memory) كه تمام برنامه های باز و فایل های موجود در حافظه را نگه می دارند. رم در عین مصرف كم انرژی بسیار سریع بوده اما هنگامی كه منبع تامین كننده انرژی آن(باتری یا برق) قطع شود از كار می افتد و همه چیز از بین می رود. خراب شدن و هنگ كردن كامپیوتر و پاك شدن تمامی كارها به سبب محدودیت رم است.


نوع دوم ذخیره ساز فلش است كه می تواند اطلاعات را برای مدتی طولانی نگه دارد اما برعكس رم، فلش كند بوده و مصرف انرژی آن نیز زیاد است. همین طور با گذر زمان تخریب می شود.
در حال حاضر در مقیاس آزمایشگاهی دانشمندان به دنبال این هستند كه بتوانند این دو حافظه را تركیب كنند. اگر این اتفاق بیافتد، دیگر نیازی به بروزرسانی حافظه لپتاپ ها و كامپیوترها وجود ندارد.
به گفته فیزیكدان Manus Hayne: ما انتظار داریم تا از مزیت های هر دو بدون دخالت اشكالات آنها استفاده نمائیم.
به گفته دانشمندان حافظه جهانی می تواند میزان انرژی مورد استفاده توسط مركز داده ها را در زمان اوج مصرف كم كند. همین طور اجازه می دهد تا دیگر كامپیوترها را روشن و خاموش نكنیم، البته هنگامی كه به آنها احتیاج نیست به حالت Sleep در می آیند.
sciencealert 2121


منبع:

زمان: 15:55:06
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3881
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل