از سرویس های ثبت شده به نام خود اطلاع دارید؟

به گزارش بی بدیل پرداز مشتركان با رفتن به سامانه استعلام تعداد سرویس های مشتركین اپراتورهای مخابراتی، می توانند از سرویس هایی كه به نام آنهاست آگاه شوند و متقاضی سلب مالكیت سایر شماره های ثبت شده به نام خود باشند.
از سرویس های ثبت شده به نام خود اطلاع دارید؟
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، با رفتن به سامانه ی استعلام تعداد سرویس های مشتركین اپراتورهای مخابراتی، می توان تعداد تمامی سرویس های مخابراتی كه به نام شما ثبت شده است، را استعلام كرد. نتیجه ی این استعلام به خط تلفن همراه اعلام شده توسط افراد پیامك می شود.
ازاین رو حداقل باید در یكی از اپراتورهای تلفن همراه، یك سیمكارت با كد ملی (شناسه هویتی) افراد ثبت شده باشد. در فاز اول طرح، تعداد سیمكارت ها در اپراتورهای تلفن همراه اعلام می شود و در فازهای بعد، تعداد سایر سرویس های مخابراتی (مانند ADSL، تلفن ثابت، TD-LTE، وایمكس و …) هم برای آنها ارسال خواهد شد.
در صورت دریافت استعلام از سامانه و مشاهده ی مغایرت، می توان بعد از رفتن به دفاتر با بیان شماره های تحت مالكیت خود كه از وجود آنها اطلاع دارند، متقاضی سلب مالكیت تمام سایر شماره های ثبت شده به نام خود باشند. این تقاضا را باید به صورت كتبی مرقوم و امضا كرده و به دفتر تحویل دهند. در صورت مواجهه با هرگونه مشكل در دفاتر اپراتورها و عدم رسیدگی به درخواست، می توان مراتب را از راه روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گزارش كرد تا در اسرع وقت مبحث توسط بازرسان سازمان رسیدگی شود.
از طرفی نكته ای كه وجود دارد این است كه كاربران نمی توانند به این سامانه مراجعه نموده و از شماره هایی كه به نامشان ثبت شده و از وجود آنها اطلاع ندارند، آگاه شوند، چونكه اعلام شماره ها به مشترك غیرقانونی است؛ ازاین رو افراد فقط می توانند متقاضی سلب مالكیت سایر شماره هایی كه از وجود آنها اطلاعی ندارند، از خود باشند.
همینطور در صورتیكه رجوع كننده به دفاتر، متقاضی سلب مالكیت خط تحت مالكیت خود باشد به نحوی كه خط مذكور به اپراتور بازگردانده شود، به استثنا بدهی احتمالی خط دریافت هرگونه هزینه ای از رجوع كنندگان تخلف به حساب می آید. سایر موارد مطابق با تعرفه مصوب مستلزم پرداخت هزینه است.زمان: 15:02:55
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4545
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل