غرب و شرق، هواوی را تحریم كردند!

بی بدیل پرداز: موج تحریم مقابل هواوی به كشورهای دیگر همچون ژاپن و بریتانیا نیز رسیده و آنها اعلام نموده اند كه تحت تاثیر محدودیت های جدید آمریكا علاقه ای به ادامه همكاری با آن ندارند.
غرب و شرق، هواوی را تحریم كردند!
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، نیویورك تایمز در گزارشی به تصمیم جدید شركت های عرضه كننده و اپراتورهای فعال در بریتانیا و ژاپن پرداخته است و این طور كه بنظر می رسد پس از تصمیم دولت ترامپ برای قرار دادن نام هواوی در لیست سیاه شركت های ممنوعه برای تجارت با ایالات متحده و همین طور تحریم این شركت چینی از طرف گوگل و مایكروسافت، شركت های عرضه كننده موبایل و خدمات مخابراتی در كشورهای دیگر نظیر ژاپن و بریتانیا نیز تصمیم گرفته اند همكاریهای خودرا با هواوی قطع كرده و به حالت تعلیق دربیاورند.
بدین ترتیب سه شركت بزرگ عرضه كننده گوشیهای هوشمند هواوی در ژاپن اعلام نموده اند كه در فروش و عرضه محصولات آتی و نسل جدید سری گوشیهای هوشمند این برند چینی تجدیدنظر خواهند كرد و این بدان معناست كه به احتمال زیاد نمی خواهند در این مساله ریسك كرده و متحمل ضرر و زیان های گسترده ناشی از تحریم های آمریكا شوند.
در بریتانیا نیز كه ماه هاست بر سر نگرانی های امنیتی مقابل هواوی بعنوان یك شركت بزرگ توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی لازم برای توسعه شبكه نسل پنجم اینترنت 5G بحث در گرفته و این كشور تصمیم گرفته بود كه توسعه تجهیزات اصلی و هسته ای را بر عهده اپراتور دیگری واگذار كند و تنها توسعه برخی ابزار و تجهیزات فرعی را به دست هواوی بدهد، حالا بنظر می رسد كه دو شركت بزرگ مخابراتی و عرضه كننده موبایل در این كشور یعنی وودافون و EE در نظر دارند با شركت 5G قطع همكاری كنند و دیگر محصولات و گوشیهای هوشمند آنرا تحت تأثیر محدودیت های جدید اعمال شده از طرف گوگل به فروش نرسانند.
از طرفی دیگر، شركت ARM هم كه یك تراشه ساز معروف مستقر در بریتانیاست، نیز اعلام نموده است قرارداد همكاری خود با هواوی را به سبب تحریم های تجاری آمریكا به حالت تعلیق درخواهد آورد و بدین ترتیب از فروش تراشه های خود به این شركت چینی خودداری خواهدنمود.
همچنین برمبنای گزارشی كه در BBC آمده است، شركت ژاپنی پاناسونیك نیز اعلام نموده كه تبادلات تجاری و همكاریهای خود با هواوی را تا اطلاع ثانوی قطع و متوقف خواهدنمود.
پنج شنبه هفته گذشته بود كه دولت ترامپ لیست جدیدی از شركت های ممنوعه برای تجارت با ایالات متحده آمریكا را اعلام و منتشر نمود كه در آن نام شركت چینی هواوی بعنوان بزرگترین توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین عرضه كننده گوشیهای هوشمند در جهان نیز به چشم می خورد.
بعد از آن شركت آمریكایی آلفابت، شركت مادر گوگل و توسعه دهنده سیستم عامل اندروید با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود كه با عنایت به اقدام جدید كاخ سفید به منظور قراردادن نام برخی شركت های چینی همچون هواوی در لیست سیاه شركت های ممنوعه برای تجارت با ایالات متحده آمریكا، مجبور خواهد بود مطابق قوانین و محدودیت های جدید ایالات متحده عمل كرده و لایسنس سیستم عامل اندروید را برای هواوی لغو كند.
بدون شك محدودیت های جدیدی كه آمریكا برای هواوی وضع و اعمال كرده است، تأثیرات منفی و تبعات گسترده ای را به دنبال خواهد داشت و این بدان معناست كه دیگر قادر نخواهد بود هرگونه سرویس اختصاصی نمایش شده توسط گوگل را استفاده نماید و استفاده از سیستم عامل اندروید توسط هواوی تنها محدود به لایسنس های متن باز و AOSP خواهد بود.زمان: 22:49:46
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4613
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل