كشف یك حفره امنیتی جدید در لپ تاپ های Dell

بی بدیل پرداز: اخبار انتشار یافته از آن حكایت می كند كه لطمه پذیری و حفره امنیتی جدیدی كه در لپ تاپ های برند Dell یافت شده، به هكرها امكان كنترل از طریق دور سیستم كاربران را می دهد.
كشف یك حفره امنیتی جدید در لپ تاپ های Dell
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، این روزها كارشناسان امنیتی به كشف لطمه پذیری و ضعف های امنیتی موجود در سخت افزار و نرم افزارهای مختلف می پردازند تا به شركت های توسعه دهنده و سازنده مربوطه آگهی دهند كه هر چه سریع تر مشكلات امنیتی مربوطه را برطرف كرده و خیال كاربران را جهت استفاده و بهره مندی از دستگاه های الكترونیكی و برنامه های كامپیوتری و موبایلی راحت كنند.
لطمه پذیری و ضعف های امنیتی به هكرها و مجرمان سایبری اجازه می دهد كه بدون اجازه كاربران و دارندگان سیستم های كامپیوتر و موبایل به حریم خصوصی و اطلاعات شخصی ذخیره سازی شده در سیستم آنها نفوذ و دسترسی پیدا كنند و به منظور دستیابی به اهداف و نیت های شوم خود، از آنها سو استفاده كنند.
حالا تازه ترین گزارش های انتشار یافته در وب سایت هكرنیوز از آن حكایت می كند كه محققان و پژوهشگران دریافته و اعلام نموده اند كه لپ تاپ های برند Dell كه یكی از معروف ترین و بهترین برندهای لپ تاپ در جهان است، گرفتار یك لطمه پذیری و حفره امنیتی جدید شده اند كه به هكرها و مجرمان سایبری اجازه می دهد از طریق دور به محتوای موردنظر خود در حریم خصوصی كاربران دسترسی پیدا كنند.
لازم به ذكر است كه در این گزارش هیچ اشاره ای به تعداد و مدل لپ تاپ های این برند كه تحت تأثیر لطمه پذیری امنیتی مذكور قرار گرفته اند، اعلام نشده است.
هنوز شركت سازنده لپ تاپ های Dell به این خبر واكنشی نشان نداده است.
منبع:

زمان: 15:38:11
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3791
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل