گرداب دیجیتالی كه كسب و كارها را در خود فرو می برد

در قالب همایش كسب وكار اقتصاد دیجیتال عنوان شد
بی بدیل پرداز: همایش كسب وكار اقتصاد دیجیتال(MBA fintech) امروز ۱۱ اردیبهشت در سالن همایش های سازمان جهاد دانشگاهی تهران اجرا شد.
گرداب دیجیتالی كه كسب و كارها را در خود فرو می برد
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، حسین گلستانی فر، رئیس شركت انستیتو ایز ایران نخستین سخنران این همایش بود. وی در ابتدا به تشریح همكاری راهبردی این انستیتو و جهاد دانشگاهی پرداخت. بگفته او از سال ۱۳۹۲ شركت ایز ایران علاوه بر مسئولیت آموزشی، مسئولیت كل مجموعه صاایران را به عهده گرفته كه یكی از آنها بحث فناوری اطلاعات است.

سیدعزیز آشنا، معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران سخنران بعدی این همایش بود كه درباره دوره های آموزشی كه مقرر است در حوزه فین تك و فناوری های مالی در جهاد دانشگاهی برگزار شود، توضیح داد.

او با اشاره به اهمیت كسب وكار دیجیتال، اظهار داشت: هم اكنون گرداب دیجیتالی وجود دارد كه كسب وكارها را در خود فرو می برد. برخی از كسب وكارها مانند خرده فروشی ها در لایه اول هستند. برخی از آنها باز مانند صنایع نفت و گاز از لایه های بعدی هستند كه در این فضا به سختی تغییر می كنند."

آشنا با اشاره به اینكه فناوری مالی در لایه چهارم این گرداب قرار دارد، توضیح داد: " در این فضا مردم در عصر طلایی وارد شده اند كه قدرت انتخاب بیشتری دارند و می توانند با هزینه كمتر و صرفه جویی در وقت خود فعالیت كنند.

محمود جراحی، معاون سابق توسعه خدمات بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی سخنران آخر این مراسم باز ضمن تعریف اقتصاد دیجیتال به كاربرد آن در نسل آینده اشاره نمود.

او به بزرگترین رویداد فین تك و فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیا یعنی كنفرانس موبایل در بارسلونا اشاره نمود و اظهار داشت: "در كنفرانس موبایل ۲۰۱۹ به موضوعات مهمی مانند 5G، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و كلان داده اشاره شد و در پنج سال آینده باید بر طبق این موارد سرمایه گذاری كرد. در این زمینه رفتار انسان ها دقیق تر و هوشمندی در رفتار آنها مشخص می شود و ما به خودمان نزدیك تر می شویم."

جراحی توضیح داد: "در نسل جدید اقتصاد دیجیتال منجر به بروز اقتصادی هستیم كه مفاهیم آن با گذشته متفاوت می باشد و كسب وكارها عوض می شوند. حالا ۶۰ تا ۷۰ درصد بچه هایی كه در مدرسه درس می خوانند در آینده شغلی را انتخاب می كنند كه در مدرسه یاد نگرفته اند.
منبع:

زمان: 12:14:57
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3831
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل