عملكرد نه چندان رضایت بخش سامسونگ تقصیر گوشیهای مقرون به صرفه است

بی بدیل پرداز: بعد از آنكه سامسونگ گزارش مالی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی خودرا منتشر كرد، می توان دریافت كه درآمدزایی و سودآوری این غول تكنولوژی كره ای به میزان قابل توجهی نسبت به سال قبل كاهش یافته است.
عملكرد نه چندان رضایت بخش سامسونگ تقصیر گوشیهای مقرون به صرفه است
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، با عنایت به آنكه شركت های تكنولوژی و تولیدكنندگان محصولات مختلف همچون موبایل پس از اتمام هر فصل از سال مبادرت به عرضه و انتشار گزارش های مالی خود می كنند و این امر نشان دهنده میزان فروش، درآمدزایی، سودآوری و موفقیت آنهاست، حالا گزارشی كه سامسونگ از عملكرد سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی خود عرضه كرده است نشان داده است كه برخلاف فروش موفقیت آمیز و استقبال بی نظیر كاربران از گوشی هوشمند و پرچمدار اس ۱۰، درآمد بخش های مختلفی از این شركت نظیر بخش موبایل، پنل های نمایشگر و همینطور تولید تراشه و چیپ ست های حافظه نسبت به سال قبل كاهش قابل توجهی یافته است.
البته لازم به ذكر است كه بخش موبایل سامسونگ به لطف فروش موفقیت آمیز گلكسی اس ۱۰ تا حد زیادی نسبت به دو بخش دیگر بیشتر در امان مانده و عملكرد بهتری را برای این شركت به ثبت رسانده است و كاهش نسبی سامسونگ موبایل هم به عقیده كارشناسان، بیشتر تحت تأثیر افزایش تمركز این شركت بر روی مدلهای میان رده با سوددهی پایین تر بوده است.
درآمد سامسونگ در اولین فصل سال جاری میلادی ۴۵.۲ میلیارد دلار گزارش شده است كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد كاهش یافته است. سود این شركت هم در بازه زمانی مذكور ۵.۳ میلیارد دلار بیان شده كه نشان دهنده یك كاهش ۶۰ درصدی نسبت به سال قبل است.
طبق گزارش وب سایت asia.nikkei، درآمد بخش موبایل سامسونگ كه به خاطر سازمان دهی های متفاوت این سازمان با هدف تمركز بر مدلهای مقرون به صرفه و میان رده به وجود آمد، با یك كاهش ۴ درصدی به رقم ۲۳.۴ میلیارد دلار رسیده است. البته این شركت هنوز اظهارنظری درباره میزان فروش گلكسی اس ۱۰ بعنوان جدیدترین پرچم دارش نكرده است.
منبع:

زمان: 20:05:53
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3771
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل