هنوز با آمریكا مذاكره نكرده ایم!

هواوی:
بی بدیل پرداز: هواوی اخیرا خاطرنشان كرده كه تابحال در مورد فروش مودم های ۵G به اپل با این شركت هیچ مذاكراتی نداشته است.
هنوز با آمریكا مذاكره نكرده ایم!
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، چندی قبل گزارش های متعددی در فضای مجازی منتشر گردید كه نشان می داد هوآوی تصمیم گرفته است برخلاف آنچه تمامی تحلیلگران و كارشناسان فعال در حوزه فناوری انتظار دارند، چیپ ست مودم های ۵G خویش را در اختیار شركت آمریكایی اپل قرار دهد و بدین ترتیب ضربه بزرگ و مهلكی به اقدامات خصمانه و بازی سیاسی كه دولت آمریكا ضد این غول تكنولوژی چینی به راه انداخته اند وارد كند.
حالا اخیرا كن هو، مدیر جایگزین هواوی اعلام نموده است كه تابحال در این خصوص با شركت اپل مذاكره نكرده است.
اعلام این مقام ارشد هواوی می توانند مبین این حقیقت باشد كه این شركت چینی قصد داشته كه چیپست مودم های شبكه اینترنت خویش را در اختیار اپل قرار دهد. ازاین رو گمانه زنی و گزارش های قبلی كه در فضای مجازی و رسانه ها انتشار یافته بود، تا حد زیادی تأیید و اثبات شد.
این در شرایطی است كه قبلاً هم به نظر می رسید اپل منتظر تأمین كننده قبلی خود یعنی شركت اینتل مانده تا چیپ ست مودم های اینترنت ۵G مورد نیاز گوشیهای خویش را تأمین كند كه اخبار در رابطه با آن از آن حكایت می كند كه ظاهراً اپل باید بدین منظور تا سال ۲۰۲۱ میلادی منتظر بماند. ازاین رو بسیار محتمل به نظر می آید كه اپل به دنبال یافتن یك شركت جایگزین برای تأمین تراشه های مودم مجهز به قابلیت پشتیبانی از اینترنت ۵G باشد.
طبق گزارش رویترز، سخنان این مقام ارشد هواوی در حالی رسانه ای شده است كه رن ژانگ فی، مؤسس شركت مذكور پیشتر به شبكه سی ان بی سی اعلام نموده بود كه هواوی با فروش چیپست های مودم اینترنت ۵G مشكلی ندارد و به این فكر اندیشیده است.
با اینكه نزدیك به یك سال است كه رابطه میان شركت چینی هوآوی و شركت های آمریكایی تحت تأثیر سیاست های خصمانه و بازی های سیاسی دونالد ترامپ تیره و تار شده است، با این وجود وی می خواهد كه چیپ ست های مودم ۵G خویش را به اپل بفروشد تا بدین ترتیب بتواند این غول تكنولوژی آمریكایی را تبدیل به بزرگترین مشتری خود كرده و با این كار مشت بزرگی به دهان سیاستمداران آمریكایی كه وضعیت درآمدزایی و سودآوری هواوی را نشانه گرفته اند، بزند.
با این اقدام هواوی تلاش دارد كه به تدریج جای تأمین كنندگان مودم های مورد نیاز اپل نظیر شركت های كوالكام و اینتل را بگیرد و جا پای خویش را در ایالات متحده آمریكا محكم كند.



زمان: 13:50:57
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4361
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اپل , اینترنت , بازی , تراشه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل