شركت های ارزش افزوده از وزارت ارتباطات مجوز ندارند

بی بدیل پرداز: وزیر ارتباطات با بیان این كه شركت های ارزش افزوده و USSD مجوزی از وزارت ICT ندارند و فعالیت آنها مطابق قانون تجارت است، اظهار داشت: اگر فعالیت این شركت ها باید با دریافت مجوز از وزارت ICT باشد، تبلیغ یا فعالیت آنها سریعاً در صداوسیما متوقف شود.
شركت های ارزش افزوده از وزارت ارتباطات مجوز ندارند
‎به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، بعد از آنكه تعداد خیلی از كاربران اپراتورهای تلفن همراه طی روزهای گذشته اعلام نمودند پیامك تأیید رأی به یك برنامه ی تلویزیونی برایشان ارسال شده، در حالیكه آنها اصلاً در این رأی گیری شركت نكرده بودند و یا رای شان برنامه دیگری بوده است، ارسال این پیامك ها و تغییر نام برنده ی برنامه تلویزیونی باعث شد كاربران نسبت به این مورد واكنش نشان دهند؛ این مورد از اختلال در سامانه رأی گیری بخش مردمی جشنواره تلویزیونی جام جم حاكی بود.
‎پس از آن، روابط عمومی معاونت سیما در خبری اختلال در سیستم رأی گیری را تأیید كرد و آنرا به استقبال مردم از نظرسنجی نسبت داد. در این خبر اعلام شد، «رای گیری بخش مردمی جشنواره تلویزیونی جام جم كه از ۲۳ بهمن شروع شد، تا پنجشنبه ۹ اسفند بیشتر از ۴۰ میلیون رأی در سامانه USSD و روبیكا به خود اختصاص داد، اما ایجاد اختلال در این سامانه حاشیه ساز شد.»‬ روابط عمومی معاونت سیما هم چنین اعلام كرد، اصالت آرای رسیده در بازه زمانی بروز اختلال، در حال بررسی است.

‎اما محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - همان زمان اعلام نمود آرای اعلام شده، واقعی نیستند و از بررسی این مورد و ارسال نتایج به صداوسیما و پلیس فتا اطلاع داد. با این حال، بعد از آن دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم ادعا نمود «جابجایی آرای نظرسنجی محبوب ترین برنامه صداوسیما را شركتی كه از وزارت ارتباطات مجوز دارد، انجام داده است.»، اما سیدجمال هادیان -رییس مركز روابط عمومی وزارت ارتباطات مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- این ادعا را رد كرده و اظهار داشت: تغییر آرا در شركت طرف قرارداد تبلیغات انحصاری صدا و سیما صورت گرفته است كه هیچ مجوزی از وزارت ارتباطات ندارد.
در این راستا وزیر ارتباطات، امروز با تاكید بر شفاف سازی در این زمینه در پست توئیتری نوشت: ‏شركت های ارزش افزوده و USSD مجوزی از وزارت ICT ندارند و فعالیت آن‬ ها مطابق قانون تجارت است، اگر آنگونه كه در بخش های خبری دیشب سیما طرح شد، فعالیت آنها باید با دریافت مجوز از وزارت ICT باشد، مطابق مصوبه ۱۹۲ كمیسیون تنظیم مقررات، تبلیغ یا فعالیت آنها سریعاً در صداوسیما متوقف شود.
همینطور محمدجعفر نعناكار -مدیركل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات- در توئیتری تصریح كرد كه مبحث مصوبه، ضرورت ایجاد فضای رقابتی سالم و ⁧ شفاف⁩، ایجاد روال های هماهنگ و شفاف در تبلیغات و انجام هماهنگی های لازم با مراجع ذیصلاح در مورد تبلیغات خدمات پستی، مخابراتی و فناوری اطلاعات است.زمان: 13:12:12
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4191
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل