تكنیك احراز هویت جدید در تلفن همراه برای پیشگیری از هك شدن

بی بدیل پرداز: فناوری لیپاس یا احراز هویت با اسكن حركات لب، برای پیشگیری از سوءاستفاده از تلفن همراه طراحی شده است.
تكنیك احراز هویت جدید در تلفن همراه برای پیشگیری از هك شدن
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اسپكتروم، همانطور كه در فیلم های جاسوسی مشاهده كرده ایم، هكرها می توانند صدا یا اثر انگشت ما را به سرقت ببرند و از اطلاعات موجود در تلفن همراه سو استفاده كنند.

با عنایت به خطرات سیستم های تشخیص هویت فعلی، محققان دانشگاه شانگهای برای نخستین بار از سیستم تشخیص حركات لب با دقت ۹۰ درصد رونمایی كردند.

اساس عملكرد این سیستم بر اساس اثر دوپلر است. این اثر كه نخستین بار توسط یوهان دوپلر، فیزیكدان اتریشی ارائه شد مبین تغییرات بسامد یك موج بر اثر حركت فرستنده یا گیرنده آن است.

پلت فرم تشخیصی فناوری لیپاس با الگوریتم یادگیری عمیق مجهز شده است. الگوریتم یادگیری عمیق، شاخص دوپلر هر كاربر را با استفاده از متغیرهای معرفی شده، شناسایی می كند.

محققان به منظور تشخیص عملكرد این فناوری، آنرا بر روی چهار تلفن همراه پرطرفدار Nexus 6P، Galaxy S6، Galaxy Note 5 و Huawei Honor 8 نصب كردند و در اختیار كاربران قرار دادند.

قدرت تشخیص نرم افزار لیپاس در آزمایش های اولیه حدود ۹۵.۳ درصد اعلام گردید كه در مقایسه با سایر سیستم های مبتنی بر تشخیص صدا عملكرد بسیار بهتری دارد.
زمان: 20:50:55
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4383
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل