چگونه با ورزش به جنگ كمردرد برویم

بی بدیل پرداز: تقریبا همه انسانها در طول زندگی خود كم و بیش كمردرد را تجربه خواهند كرد.كمر به قسمتی در پشت شكم از قفسه سینه تا لگن خاصره اطلاق می شود و گاهی نیز منظور ناحیه كمر و یا مهره های كمر است.
چگونه با ورزش به جنگ كمردرد برویم
کمر درد از عمده دلایلیست که می تواند موجب از دست دادن شغل گردد.معمولا کمر درد خود به خود رفع می شود و به طور عادی در نتیجه آسیب های عضلانی نمایان می شود.
کمردردهایی که در نتیجه آسیب بوجود می آیند باید از سوی یک فوق متخصص مورد معاینه قرار گیرد . علائم هشداردهنده آسیبهای جدی تر عبارتند از : درد همراه سرفه یا ادرار ، بی اختیاری روده یا مجاری ادراری ، پیدایش ضعف در پاها و تب .این علایم مضاعف به طور قطع مستلزم معاینات پزشکی می باشد.
یوگا نقش مفیدی در بهبود کمردردهای مزمن دارد . کشش های مرسوم نیز می تواند موثر واقع شوند .یک مربی با تجربه که درک صحیحی از مشکلات کمر دارد ، نیز می تواند با تعدیل حرکات ورزشی مفید کمک شایانی به کمردرد شما نماید.همچنین مطالعاتنشان می دهد که درمان با ماساژ به تسکین کمردردهای مزمن کمک می کند . ماساژ درمانی فرد را برای انجام فعالیتهای معمول روزانه احیا می کند و از شدت درد می کاهد.از جمله گامهای موثر در کاهش خطر ابتلا به کمردرد در راستای افزایش سن ، می توان به انجام فعالیت های ورزشی منظم ، حفظ تناسب اندام و بهبود وضعیت و جایگاه نشستن اشاره کرد.

 

زمان: 22:55:46
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4583
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: رپورتاژ , متخصص , زندگی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل